Blizzard rozdaje prezenty z okazji 15 rocznicy World of Warcraft

Blizzard
Blizzard Foto: Materiały prasowe

Premiera World of Warcraft: Classic już tuż za rogiem, a Blizzard bardzo chce przyciągnąć swoich użytkowników z powrotem do gry. Jak wiadomo, najlepszym sposobem na przekonanie do siebie graczy jest rozdawanie prezentów, a że przy okazji zbliża się 15 rocznica (sic!) startu popularnego WoWa, to firma z USA nie potrzebuje nawet pretekstu. Z tej okazji na serwisie Battle.net w zakładce gifts nieaktywni gracze znajdą darmowy boost postaci na 100 poziom.

gift Foto: Materiały prasowe

Świetny rucha marketingowy, zważywszy na to, że developerzy muszą przekonać do siebie jak największą liczbę starych wyjadaczy, aby zostali na premierę Classica. Bo jeśli ktoś wykupi subskrypcje w tym miesiącu, to prawdopodobnie pogra też na ponownie wypuszczonej, starej wersji gry. To natomiast może prowadzić do pozostania w Azeroth przez wiele dodatkowych miesięcy. Pamiętać należy również o tym, że przez ostatnie miesiące firma zza oceanu nie ma zbyt dobrego PR-u, zarówno wśród graczy jak i krytyków. Dlatego każdy ruch, który może poprawić ich wizerunek jest jak najbardziej na miejscu.

Z okazji obchodów 15 rocznicy Activision Blizzard wprowadza też do sprzedaży specjalną edycję kolekcjonerską World of Warcraft, za pokaźną cenę 99 Euro (430 zł).

Kolekcjonerska edycja Foto: Materiały prasowe

W zestawie znajdują się:

Figurka Ragnarosa

Przypinka z podobizną Onyxii

Podkładka pod mysz z mapą Azeroth

Wydruki grafik

30 dni czasu gry

Alabastrowe wierzchowce

Mount Foto: Materiały prasowe

Na wysoką sprzedaż tego zestawu w Polsce developer raczej liczyć nie może, chociaż znajdą się pewnie i u nas zagorzali fani z ciężką sakiewką.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze