W GTA VI zagramy kobietą? Plotka z wiarygodnego źródła

GTA VI
GTA VI Foto: Materiały prasowe

Franklin, Trevor, Michael, każdy kojarzy te trzy imiona z głównymi bohaterami piątej odsłony cyklu Grand Theft Auto. Z poprzednich edycji w pamięci graczy pozostali między innymi Niko Bellic, Carl Johnson znany przede wszystkim jako CJ, czy Tommy Vercetti. Kogo stworzą twórcy do GTA VI? Czy wreszcie gracze otrzymają możliwość zagrania kobietą? Bardzo prawdopodobne!

Tom Henderson to osoba bardzo mocno związana z branżą gier wideo, w przeszłości często podawał różne informacje przed ich oficjalnym potwierdzeniem. Niewykluczone, że tak jest i tym razem. Kilku dni temu napisał on na swoim koncie na Twitterze, że pierwszy raz w historii w grze z cyklu GTA będą grywalne postacie zarówno płci męskiej, jak i żeńskiej.

Bez wątpienia byłby to przełomowy moment ze względu na to, że w przeszłości gracze mogli korzystać jedynie z protagonistów płci męskiej. Warto nadmienić, że Henderson nie określił jasno, czy będzie tak jak w przypadku GTA V, że będzie więcej niż jedna grywalna postać, czy być może gracz będzie dokonywał wyboru między protagonistą mężczyzną a kobietą.

Na razie jest to jedynie plotka i na jej potwierdzenie zapewne poczekamy jeszcze długi czas. Jeśli jednak taką informację podaje osoba ściśle związana z branżą gier, to ewidentnie coś musi być na rzeczy.

Zobacz komentarze