To już koniec FarmVille. Po 11 latach Facebookowy hit z dawnych lat zostanie wyłączony

FarmVille Foto: Zynga

To już koniec FarmVille na Facebooku. Hit studia Zynga, który podbił serca internautów na początku drugiej dekady XXI wieku zostanie wyłączony.

Zynga zdecydowała się na wyłączenie swojej najsłynniejszej gry. Mikropłatności w FarmVille zostaną wyłączone 17 listopada, a wraz z końcem roku gra zniknie z Facebooka. Oficjalnie powodem tej decyzji jest koniec wsparcia dla technologii Adobe Flash, która już teraz domyślnie jest wyłączona na niektórych przeglądarkach.

W czasach świetności FarmVille był idealnym partnerem dla Facebooka. Platforma społecznościowa potrzebowała contentu, który zatrzymałby użytkownika na dłużej, a dokładnie to dawała produkcja studia Zynga.

W FarmVille nie chodziło o żadne planowanie i zarządzanie zasobami. Najlepiej było logować się często i zapraszać znajomych do gry, żeby zyskać bonusy. Typowa sytuacja win-win dla obu storn.

Wyłączenie gry na Facebooku nie oznacza jednak końca całej gry. Wersja FarmVille jest dostępna na urządzeniach mobilnych, a mówi się także o jej kolejnej odsłonie. Samo FarmVille może nie zniknie, ale jego brak na Facebooku jest pewnym końcem epoki.

Zobacz komentarze