The Last of Us 2. Recenzja gry. Premiera, cena, wymagania

The Last of Us™ Part II

Mroczny klimat, poruszająca historia i ciarki grozy - tego wszystkiego można się spodziewać po The Last of Us Part II. Gra sprawia wielkie wrażenie.

Z racji tego, że historia w takich grach jest wręcz porównywalna z fabułą najbardziej ambitnych filmów, nie będziemy zdradzać jej szczegółów. Wystarczy napisać, że historia, którą opowiadają nam scenarzyści jest niesamowicie dojrzała, wciągająca i przerażająca.

Główną bohaterką jest doskonale znana nam z pierwszej części Ellie, udająca się na niezwykłą wyprawę, w trakcie której musi sobie odpowiedzieć na wiele pytań. Przerażający w tej grze jest fakt, że temat pandemii w realnym świecie jest bardzo aktualny. Koronawirus co prawda aż tak mocno nie wpłynął na nasze życie, jak wirus znany fanom The Last of Us, ale jednak działa to na wyobraźnię.

The Last of Us™ Part II

Rozgrywka jest doskonale znaną mieszanką eksploracji, skradania oraz walki z zakażonymi. Arsenał mamy tutaj bardzo szeroki, od gołych pięści, przez broń białą po pistolety i strzelby. Wszyscy wiemy jak pandemiczny świat zmienił Ellie, która nie stroni od brutalności i bezwględności w trakcie zabijania przeciwników.

Jak już mowa o tych co nam zagrażają, warto podkreślić, że dźwięki nadal robią wrażenie mrożą krew w żyłach. Klikacze oraz biegacze nadal są tak samo przerażający, a odgłosy, które wydają w połączeniu z mrokiem tworzą mieszankę podwyższającą ciśnienie każdego gracza. Gra została tak stworzona, że momenty akcji przeplatane są spokojnymi sekwencjami, w trakcie których możemy się skupić na poszukiwaniach niezbędnych przedmiotów czy udoskonalaniu umiejętności Ellie.

Piękny świat The Last of Us™ Part II

Przerwy również mogą służyć za doskonały moment do obserwacji pięknego świata, który stworzyli deweloperzy Naughty Dogs. Grafika jest naprawdę perfekcyjna i każda nowa lokalizacja zapiera dech w piersiach. Postacie również zostały dopracowane w najmniejszych szczegółach. Mimika twarzy, ubrania wyglądają naprawdę doskonale. Na uwagę zasługują również bardzo płynne i realistyczne animacje, które już są bardzo blisko rzeczywistości.

Gracze nie powinni narzekać na samą długość gry. Według twórców, przejście gry powinno nam zająć 25-30 godzin, co jest świetną przeciwwagą, dla gier AAA, które można ukończyć w jeden wieczór.

The Last of Us Part II to dojrzała historia, która wgniata w fotel. To opowieść o ludziach, zemście i o tym co może zgubić naszą cywilizację. W obliczu globalnej pandemii wrogiem nie musi być sam wirus, a zło może się czaić bliżej niż myślimy i w całkiem innej postaci niż nam się wydaje. A z tym wszystkim musi sobie radzić młoda dziewczyna, która nie zdążyła doznać pięknego świata w erze przed okropną pandemią. W The Last of Us Part II musi zagrać absolutnie każdy zapalony gracz.

Zobacz komentarze