Szykują się esportowe mistrzostwa świata? Global Esports Games już w grudniu

Global Esports Games
Global Esports Games Foto: Global Esports Federation

Global Esports Federation (GEF) ogłosiło, że pierwszymi trzema miastami-gospodarzami Global Esports Games, wielotytułowych zawodów esportowych, będą Singapur, Stambuł i Rijad. Singapur będzie gospodarzem tegorocznego wydarzenia, które odbędzie się w grudniu, a Istambuł i Rijad będą gospodarzami Global Esports Games odpowiednio w 2022 i 2023 roku.

Global Esports Games będzie corocznym wydarzeniem esportowym, podczas którego zawodnicy rywalizować będą w wielu tytułach, a GEF twierdzi, że w zawodach wezmą udział drużyny z całego świata. Nie ujawniono jeszcze, jakie tytuły zobaczymy podczas wydarzenia.

– Pierwsze Global Esports Games, które odbędzie się w grudniu tego roku, będzie okazją do zaprezentowania esportu całemu światu. Jesteśmy wdzięczni, że mamy możliwość goszczenia tego prawdziwie historycznego wydarzenia – powiedział Ng Chong Geng, prezes Singapore Esports Association.

Igrzyska będą organizowane przez Globalną Federację Esportową. Obecnie federacja ma poparcie ponad 20 krajów członkowskich i ich lokalnych federacji esportowych, a także producentów gier, takich jak Konami i Capcom. Co więcej, związki sportowe, takie jak Olimpijska Rada Azji, World Archery i International Surfing Association, również ogłosiły partnerstwo z GEF.

– Słuchaliśmy sportowców i graczy, niesamowitych wydawców i deweloperów oraz szerszej społeczności, aby stworzyć platformę, na której sportowcy będą mogli zabłysnąć, reprezentując swoje kraje, tak jak w innych prestiżowych zawodach wielosportowych – dodał Paul J. Foster, dyrektor generalny Global Esports Federation.

Zobacz komentarze