Sukces Polaka. Urlich wicemistrzem Kaldheim Championship!

Grzegorz "Ulrich" Kowalski Foto: Facebook

Karcianki nie są najpopularniejszym gatunkiem gier esportowych w Polsce, ale może wkrótce się to zmieni. Na pewno pomóc spopularyzować tytuł mogą sukcesy polskich zawodników, a jeden z nich miał miejsce wczoraj w nocy, kiedy Grzegorz "Urlich" Kowalski zajął drugie miejsce w Kaldheim Championship.

Kowalski od lat jest jednym z najlepszych graczy Magic: The Gathering na świecie. W 2018 roku został wicemistrzem świata, a w Magic Pro League i Rivals League występuje od początku ich istnienia. Co więcej, na 2020 Mythic Invitational zajął miejsce w TOP 4, a to kolejny turniej, który zakończył w czołówce.

Nie była to jednak łatwa droga dla polskiego zawodnika. Kowalski zaczął od zwycięstwa w drabince wygranych, ale w kolejnej rundzie musiał uznać wyższość Arne Huschenbetha, z którym przegrał 1:2.

Przez to Polak musiał przebijać się przez drabinkę przegranych, ale radził sobie świetnie. Na drodze do finału pokonał Shahara Shenhara, Noriyukiego Moriego oraz Javiera Domingueza. Niestety w finale czekał na niego Huschenbeth, który tym razem wygrał 2:0 i Kowalski musiał zadowolić się drugim miejscem.

Kaldheim Championship wyniki Foto: Wizards of the Coast

Za zajęcie drugiego miejsca Polak wzbogacił się o 12 tys. dolarów i cenne punkty ligowe. W turnieju wzięło udział ponad 200 zawodników.