Studenci w Indiach aresztowani za granie w PUBG

pubg2 Foto: Materiały prasowe

Dla jednych granie w PUBG to fantastyczna forma spędzania wolnego czasu. Dla innych jest to czyn, za który powinno się iść do więzienia. Na własnej skórze przekonało się o tym dziesięciu studentów w Indiach.

Niektórzy przedstawiciele władz w Indiach, na przykład ci w stanie Gujarat, postrzegają grę z gatunku Battle Royle jako zły wpływ na lokalną młodzież. Problem traktują na tyle poważnie, że zakazali PUBG w szkołach podstawowych w swoim okręgu. Według przedstawicieli miejscowych władz gra ma negatywny wpływ na uczniów, a nawet ich uzależnia.

Indyjska Krajowa Komisja Ochrony Praw Dziecka zarekomendowała nawet ogólnokrajowy ban na PUBG. Co się jednak stanie, gdy postanowisz zagrać w PUBG? Według Gulf News, dziesięciu studentów aresztowano za grę w mobilną wersję Playerunknown's Battlegrounds. Wszyscy zostali zwolnieni za kaucją.

PUBG jest zakazane nie tylko w Indiach. W grudniu zeszłego roku Chiny również zbanowały grę. W Chinach zakaz był częścią szerszej akcji, w której ograniczono dostęp do m.in. Fortnite, Ovrwatch, Diablo, H1Z1 czy World of Warcraft.

Źródło: Informacje ze świata

Tematy

pubg

Zobacz komentarze