Streamerzy krytycznie o przepustce bitewnej w Apex Legends

Apex Foto: Apex

Od 19 marca dostępna jest przepustka bitewna Apex Legends, która umożliwia odblokowanie setki nagród. Streamerzy uważają, że studio Respawn Entertainment zmierza w złym kierunku.

Przepustka bitewna daje nam szansę na zdobycie legendarnych skórek do postaci czy broni, a także pozwala odblokować zupełnie nowego bohatera. Herschel "Dr. Disrespect" Beahm IV, czyli jeden z topowych streamerów, mówił na swojej transmisji, że wspomniane nagrody nie wnoszą nic nowego do gatunku battle royale. Jego zdaniem wprowadzenie sezonu 1. nie rozwija Apex Legends i przyczynia się do stagnacji tej produkcji.

Głosy krytyki napływają również od profesjonalnych graczy Fortnite'a. Według Nicka “Marksmana” Overtona, który reprezentuje organizację Counter Logic Gaming, nagrody są mało ciekawe i niewarte wydawania pieniędzy. Zawodnik podzielił się również opinią, iż Apex Legends jest aktualizowany zbyt rzadko, a tym samym gracze otrzymują niewystarczająco dużo zawartości. Marksman uważa, że produkcja studia Respawn Entertainment powinna pójść śladami Fortnite'a, który regularnie wprowadza nowy content do gry.

Zdaniem fanów przepustka bitewna Apex Legends nie jest rewolucyjna i przypomina rozwiązania znane z innych produkcji, co pokrywałoby się z opinią Dr. Disrespecta i Marksmana. Co ciekawe, w sprawie przepustki bitewnej wypowiedział się streamer i były profesjonalny zawodnik Counter-Strike: Global Offensive - Michael "shroud" Grzesiek. Kanadyjczyk miał okazje testować zawartego w niej nowego bohatera już rok temu. Zdradził też, że następną postacią może być Wattson, którym również grał w czasie testów. Prawdopodobnie pojawi się on w trakcie aktualnego lub kolejnego sezonu. Ten planowany jest na czerwiec bieżącego roku.

Zobacz komentarze