Startuje druga edycja turnieju w Rocket League „RED BULL WJAZD NA BRAMKĘ”

Red Bull "Wjazd na bramkę" Foto: Materiały prasowe

Od 22 sierpnia fani gry Rocket League mogą zapisywać się do drugiej edycji turnieju „Red Bull Wjazd na Bramkę”. Po udanym debiucie w ubiegłym roku rywalizacja 2-osobowych zespołów nabierze jeszcze ciekawszego i emocjonującego kształtu. Przejście na PC, osiem rund kwalifikacyjnych i faza grupowa online zwieńczone wielkim finałem w ESL Arena w Katowicach oraz nagrody pieniężne – to główne zmiany w porównaniu z pierwszą edycją turnieju.

Do rozgrywek „Red Bull Wjazd na Bramkę” zapisać może się każdy, a udział jest bezpłatny. Rywalizacja toczyć się będzie w dwuosobowych zespołach. Turniej podzielony jest na osiem rund kwalifikacyjnych, fazę grupową oraz finał w katowickiej ESL Arena, który odbędzie się 20 października. Zwycięzcy otrzymają 10 tysięcy złotych oraz monitory Samsung LC27CFG73.

Otwarte eliminacje

Otwarte eliminacje internetowe podzielone będą na osiem niezależnych turniejów (pierwszy turniej startuje już we wtorek 28 sierpnia o godz. 19:00), w których mogą zagrać wszyscy chętni. Uczestnicy będą rywalizować o punkty rankingowe, które zostaną zsumowane po zakończeniu wszystkich ośmiu rund kwalifikacji. Szesnaście najlepszych zespołów awansuje do fazy grupowej.

Faza grupowa

W fazie grupowej weźmie udział szesnaście najlepszych drużyn. Zostaną one rozstawione w czterech grupach rozgrywanych w systemie podwójnej eliminacji. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy zakwalifikują się do finałów „Red Bull Wjazd na Bramkę” w katowickiej ESL Arena. Wszystkie mecze fazy grupowej odbędą się w formacie BO5 (do trzech wygranych).

Finał

Finały sezonu odbędą się w katowickiej ESL Arena 20 października. W play-offach obowiązywać będzie drabinka pojedynczej eliminacji z meczami w formacie BO5.

Nagrody:

1 miejsce: 10 000 PLN + 2x monitor Samsung LC27CFG73

2 miejsce: 5000 PLN + 2x dysk SSD M.2 Samsung 970 evo 500 GB

3 miejsce: 2500 PLN + 2x dysk SSD M.2 Samsung 860 evo 500 GB

Red Bull "Wjazd na bramkę" Foto: Materiały prasowe

Dodatkowo po każdej rundzie kwalifikacyjnej uczestnicy będą mogli walczyć w konkursie na „Wjazd Tygodnia”. Aby wziąć w nim udział, należy wysłać wybraną, najbardziej spektakularną akcję z rozegranego w ramach turnieju meczu. Autorzy najlepszych akcji będą nagradzani pendrive’ami Samsung FIT 128GB i zgrzewkami Red Bulla.

HARMONOGRAM TURNIEJU

Kwalifikacje online – start zapisów 22.08.2018 r.:

Faza grupowa online – 06.10.2018 r., godz. 19:00

Finał offline w ESL Arena – 20.10.2018 r.

Zapisy i szczegóły turnieju na stronie

.

W ubiegłym roku w turnieju triumfował „Illuminar Gaming”. Drugie miejsce zajął zespół „Nazwadruzyny”, a trzecie „Mama mi pozwoliła”.

Partnerami turnieju „Red Bull Wjazd na Bramkę” są: ESL, Samsung i New Balance.

Zobacz komentarze