Sri Lanka kolejnym krajem, który uznaje esport za oficjalny sport!

action-blur-close-up-735911(1)

Drugiego października ministerstwo sportu w Sri Lance opublikowało informacje, że od tego czasu esport w tym kraju jest uznany za oficjalny sport. Pismo zostało stworzone 26 września przez Harina Fernando, ministra sportu i telekomunikacji w Sri Lance. Jest to pokłosiem starań, które od dekady podejmowało Sri Lańskie stowarzyszenie esportowe. Tym samym Sri Lanka dołączyła do grona krajów, które uznają esport za oficjalny sport na swoim terenie. Przykładem państwa, które zrobiło to już wcześniej, jest Korea Południowa.

Sri Lanka to państwo znane z pięknych krajobrazów, piaszczystych plaż oraz produkcji herbaty. Położone jest w Azji na wyspie Cejlon. Mieszka w niej 20 milionów ludzi, rodzima scena bardzo szybko się rozwija. Ostatnio w międzyszkolnym turnieju Inter-School Esports Championship wzięło udział aż 150 szkół. Sri Lanka wyślę swoją reprezentację na tegoroczne Southeast Asian Games, gdzie gracze, reprezentując swoje barwy narodowe, będą walczyć o medale, nie tylko w tradycyjnym sporcie, ale również w grach komputerowych.

Decyzja, którą podjął rząd, wysyła wyraźny sygnał w stronę innych krajów, że esport nie powinien być traktowany jako tymczasowe zjawisko, tylko jest branżą, której warto się przyglądać.

Zobacz komentarze