Ruszyły prace nad serialem o Magic: The Gathering. Nad projektem czuwają reżyserzy Avengersów

MTG Netflix
MTG Netflix Foto: Netflix

Joe i Anthony Russo pracują nad nowym animowanym serialem dla Netlfixa. Projekt reżyserów m.in. Avengers: Koniec gry, ma opowiadać historie z uniwersum Magic: The Gathering - jednej z najpopularniejszych gier karcianych na świecie, która ostatnio próbuje też sił w esporcie.

Za scenariusz odpowiedzialny będzie Henry Gilroy ("Gwiezdne Wojny: Rebelianci") oraz Jose Molina ("Agent Carter"). Serial współtworzyć będą również osoby, które w przeszłości pracowały przy: „Spider-Man: Into the Spider-Verse”, „Batman: The Animated Series”, „Firefly”, czy „The LEGO Movie”.

"Zawsze byliśmy fanami i graczami Magic: The Gathering. Teraz kiedy możemy tchnąć życie w te historie i przenieść je na ,to jak spełnienie marzeń." - napisali bracia Russo w oficjalnym oświadczeniu.

Ostatnimi czasy MTG zyskuje na popularności, także w świecie esportu. W 2018 roku wydana została na rynek cyfrowa wersja gry - Magic: The Gathering Arena. Obowiązują w niej te same zasady co w wersji analogowej, jednak próg wejścia jest zdecydowanie niższy.

Co więcej, Wizards of the Coast (właściciele MTG) ogłosili podczas Game Awards 2018, że utworzony zostanie cykl turniejów esportowych. Pula nagród miała wynosić 10 milionów dolarów (do podziału z turniejami analogowymi).

Mythic Invitational był pierwszym wydarzeniem z nowego esportowego cyklu. Według danych Esports Charts zmagania oglądało średnio 70 tysięcy osób.

Zobacz komentarze