Rockstar wstrzymał produkcję Bully 2 na rzecz GTA VI?

GTA VI
GTA VI Foto: Materiały prasowe

Plotki na temat GTA VI mnożą się jak grzyby po deszczu. Nic dziwnego, od premiery ostatniej części cyklu Grand Theft Auto minęło już ponad siedem lat. Gracze są spragnieni nowych wrażeń, bo kto nie pokochał historii Trevora, Michaela i Franklina, głównych protagonistów GTA V? Wiele wskazuje na to, że prace nad szóstką są już na naprawdę zaawansowanym etapie.

Wiarygodny przeciek?

W ostatnim czasie na jednym z internetowych forów poświęconych GTA pojawił się niezwykle ciekawy wpis od użytkownika o pseudonimie „Tez2”. W gruncie rzeczy głównym przesłaniem było to, że Rockstar Games zaprzestało prac nad drugą częścią kontrowersyjnego niegdyś tytułu Bully. To już druga taka sytuacja i byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że Tez2 poinformował też o tym, że porzucenie Bully 2 ma na celu skupienie wszystkich prac nad GTA VI. Taką decyzję Rockstar Games podjęło w roku 2017, więc niekrótki czas już minął.

Czym jest Bully?

Niektórych zapewne mógł nieco zaciekawić wątek gry Bully, a więc przedstawiamy, czym jest ów tytuł. Bully to gra wydana w 2006 roku, opowiadająca o szkolnych przygodach i problemach niesfornego nastolatka. Można powiedzieć, iż jest to takie młodzieńcze GTA. W czasach debiutu na rynku produkt Rockstara spotkał naprawdę dużą krytykę, ponieważ przedstawiano w nim wielokrotnie brutalność świata, negatywne cechy głównych bohaterów oraz sytuacje demoralizujące. Po pewnym czasie jednak cały szum przycichł, a Bully stało się już oldskulową grą.

Inne źródło

Wracając do wątku GTA VI, informacja o skupieniu się deweloperów na szóstce wywołała niemałe poruszenie. Na dodatek przeciek ten został potwierdzony też przez innego użytkownika o pseudonimie „Yan2295”. Obaj informatorzy wcześniej również zdradzali różne informacje na temat gier Rockstara i z reguły potwierdzały się one.

Podsumowując, ze wszystkich pojawiających się w ostatnim czasie plotek można dojść do wniosku, że produkcja GTA VI jest na naprawdę zaawansowanym etapie. Należy jedynie wyczekiwać oficjalnych ruchów ze strony deweloperów.

Zobacz komentarze