RL9Sport Games, czyli Robert Lewandowski wchodzi w gaming!

Lewandowski
Lewandowski Foto: Materiały prasowe

Roberta Lewandowskiego nikomu w Polsce nie trzeba przedstawiać. Kapitan naszej reprezentacji i zawodnik Bayernu Monachium jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie. Powoli jednak zbliża się do końca kariery i zaczyna inwestować w różne dziedziny życia. Teraz Lewandowski wziął na cel branże gamingową i wraz z Grupą PlayWay oraz Rafałem Cymermanem zakłada studio deweloperskie.

Nowa spółka będzie nazywać się RL9Sport Games i już zapowiedziała pracę nad pierwszym tytułem. Będzie to symulator piłkarskiego menadżera o nazwie "Football Coach the Game", a premierę przewidziano na 2022 rok.

Stanowisko prezesa spółki zajmie Rafał Cymerman, który stworzył pierwszego polskiego menadżera piłkarskiego - Liga Polska Manager 95. Biorąc to pod uwagę, decyzja o pierwszej grze będącej symulatorem menadżera piłkarskiego przestaje dziwić.

Nie wydaje się jednak, żeby RL9Sport Games celowało w zdetronizowanie Football Managera od Sports Interactive. Sam Cymerman zapowiada, że "Football Coach the Game" bardziej podobne będzie do Top Eleven, które dostępne jest na urządzeniach mobilnych i ma ponad 200 mln użytkowników.

Źródło: strefainwestorów.pl

Zobacz komentarze