Riot tworzy markę, która będzie publikować gry z uniwersum League of Legends!

Riot Forge Foto: Riot Games / Riot Games

Podczas turnieju All Stars w Los Angeles Riot Games zapowiedziało utworzenie marki Riot Forge, celem jest stworzenie zupełnie nowych gier, które rozszerzą uniwersum League of Legends.

Jest to wyście w stronę deweloperów, którzy mają pasję do tworzenia gier osadzonych w uniwersum League of Legends.

Riot Forge skupi się na rozwijaniu gier, które można ukończyć, trafiając do graczy chcących przeżyć przygodę w uniwersum League of Legends udostępnionym w różnych gatunkach gier i na różnych platformach. Gry te będą jednocześnie uzupełniać tytuły, nad którymi Riot Games pracuje wewnętrznie i które zostały ogłoszone podczas obchodów 10-lecia LoL-a. Dodatkowo Riot Forge nawiąże bardzo ścisłą współpracę z zewnętrznymi deweloperami, aby upewnić się, że poszczególne zespoły z Riot wesprą studia w tworzeniu nowych gier.

"Chylimy czoła przed współpracującymi z nami deweloperami, którzy przejawiają tak głęboką pasję do pracy nad grami osadzonymi w uniwersum LoL-a, które oferuje im nieograniczony potencjał twórczy, dzięki ekspansywnemu światowi i bogatej gamie bohaterów. Czujemy się szczerze zobowiązani, żeby pomóc naszym deweloperom w osiągnięciu długoterminowego sukcesu. Razem postaramy się zapewnić niesamowite doświadczenia najróżniejszym graczom". - stwierdziła Leanne Loombe, szefowa Riot Forge.

"Zawsze poszukujemy nowych sposobów na przybliżenie świata Runeterry i jego bohaterów zarówno stałym, jak i nowym odbiorcom we wszystkich zakątkach kuli ziemskiej. Na całym świecie istnieje tylu utalentowanych twórców gier, którzy mają wyjątkowe doświadczenie i umiejętności z najróżniejszych dziedzin w zakresie rozwoju gier. Bardzo nas cieszy, że to, co ma do zaoferowania League, będziemy mogli zaprezentować razem w różnych grach". - dodaje Greg Street, wiceprzewodniczący zespołu ds. własności intelektualnej i rozrywki w Riot Games.

Firma Riot Games została założona w 2006 roku w celu tworzenia, wydawania i wspierania gier, które koncentrują się na potrzebach graczy jak żadne inne. W 2009 r. Riot opublikował swój debiutancki tytuł, League of Legends, który zyskał uznanie na całym świecie. League osiągnęła status najczęściej granej gry PC na świecie i jest kluczowym mechanizmem napędzającym dynamiczny rozrost e-sportu. Riot Games pracuje obecnie nad wieloma tytułami, które ogłosił podczas 10 urodzin League of Legends. Studio planuje wydać m.in. shootera o roboczej nazwie Project A, który ma zagrozić dominacji CS'a i Overwatcha, a także rozszerzyć League of Legends o wersje mobilną.

Zobacz komentarze