Riot Games pozwala twórcom i streamerom korzystać z ich muzyki bez ograniczeń

Riot Games Foto: Riot Games / Riot Games

W ostatnich dniach streamerzy nie mieli łatwego życia. Okazało się, że jeśli ich dawne transmisje i clipy zwierają muzykę, na którą nie mieli licencji, może to się skończyć trwałym zamknięciem ich kanału. Riot Games postanowiło jednak pomóc twórcom i stworzył listę z muzyką wyprodukowaną przez lata przez dewelopera, z której wszyscy twórcy mogą korzystać bez ograniczeń.

Riot Games wydało nawet specjalne oświadczenie w tej sprawie, w którym oznajmiło m.in. że cała ich muzyka jest dostępna dla twórców do dowolnego wykorzystywania (oczywiście z uwzględnieniem prawa) a także zakomunikowało, że pracuje nad innymi, długoterminowymi rozwiązaniami.

Żeby uniknąć nieporozumień firma utworzyła nawet specjalną playlistę na Spotify, żeby wszyscy dokładnie wiedzieli, z których utworów można korzystać. Łącznie znajdują się na niej ponad 4 godziny muzyki.

Ostatnio Twitch nawiązało współpracę z platformą muzyczną Soundcloud, więc trudno się dziwić, że pojawiają się nowe wytyczne co do puszczania muzyki podczas transmisji. Teraz musi minąć trochę czasu, zanim wszyscy przyzwyczają się do nowej sytuacji, ale niestety w tym czasie niektóre osoby mogą np. stracić swój kanał, ze względu na zmianę zasad.

Zobacz komentarze