Rick Fox się nie poddaje, będzie budował nową organizacje

Rick Fox Foto: Riot Games

Trzy tygodnie temu informowaliśmy o tym, że Rick Fox złożył pozew przeciwko swojej byłej organizacji. Wszystko wskazuje, że ten incydent nie zraził go do inwestowania w esport. Newsweek donosi, że były koszykarz planuje otworzenie nowej organizacji.

Według informacji, do których dotarł Newsweek doszło do ugody między Rickiem Foxem a VisionEsports. Wycofali oni z sądu swoje pozwy odnośnie do pieniędzy ze sprzedaży miejsca w LCS organizacji EvilGeniuses. Gdyby tego nie zrobili kwota 30 milionów, na którą opiewała sprzedaż dalej, byłaby zamrożona przez sąd do czasu rozwiązania sprawy.

Teraz Rick Fox ma stworzyć organizację "TwinGalaxies International", budować ją będzie ze swoim wieloletnim przyjacielem i byłym dyrektorem Echo Fox Jacem Hallem.

Fox do spółki wszedł w styczniu, nabywając udziały za kwotę 10 milionów dolarów. W kwietniu postanowił zrezygnować ze swojej pozycji i odejść po tym, jak jeden z udziałowców miał w rasistowski sposób odnosić się do byłego dyrektora Echo Fox Jace'a Halla. Saga trwała. Najpierw pozew wystosowali inni udziałowcy, twierdząc, że Fox wciąż jest im winien 5,1 miliona dolarów, później w odpowiedzi na to Fox zarzucił im wyprowadzanie pienięndzy ze spółki na cele prywatne.

Wciąż nie wiemy jaka przyszłość czeka organizację Echo Fox, nikt nie chce komentować sprawy.

Rick całą sytuację komentuje tak:

"Zdecydowałem odejść się ze spółki, którą budowałem, jest to efekt burzliwych walk wewnątrz organizacji. Wciąż będę inwestował w szereg aktywności związanych z esportem i grami wideo. Teraz będę robił to tylko i wyłącznie z wiarygodnymi partnerami, którzy podzielają moje wartości. Na boisku i w świecie biznesu koledzy są wszystkim. Musi istnieć jedność, aby osiągnąć zakładany sukces. W Echo Fox ta różnica była znacząca. Nie wszyscy respektowali te same wartości i zasady etyki. Już wcześniej podzieliłem się przemyśleniami na ten temat w poprzednich oświadczeniach. Wyniosłem z tego kilka bardzo bolesnych lekcji, mam nadzieję, że zaowocują one w przyszłości, nie dojdzie do powtórki błędów. Moje doświadczenie z Ech Fox nie zmniejszyło zapału, którym darze e-sport. Już wkrótce ogłoszę moje dalsze plany".

Zobacz komentarze