Były mistrz NBA nagra serial o esporcie

Rick Fox i jego syn Kyle podczas spotkania z zawodnikami Echo Fox Foto: Player's Tribune

Były zawodnik Los Angeles Lakers, trzykrotny mistrz NBA i współzałożyciel organizacji esportowej Echo Fox, Rick Fox wystąpi w serialu komediowym opartym na jego własnych doświadczeniach ze sportem elektronicznym.

Po zakończeniu kariery koszykarza Rick Fox skupił się na dwóch rzeczach: aktorstwie i biznesie. Fox występował w wielu filmach, a i na swoich inwestycjach wychodził całkiem nieźle. Wreszcie pod koniec 2015 roku Fox postanowił zainwestować w esport. Za namową swojego syna, Kyle'a, były mistrz NBA utworzył własną organizację – Echo Fox – która rozpoczęła swoje istnienie od sekcji League of Legends, ulubionej gry nastoletniego Kyle'a. Dla Ricka Foxa był to sposób na nawiązanie więzi z synem i znalezienie wspólnego języka.

Decyzji o utworzeniu własnej organizacji Fox nie podjął spontanicznie. Były gwiazdor Lakersów jeszcze przed powstaniem Echo Fox bronił esportu i jego fanów przed znanymi osobami wyśmiewającymi zjawisko i graczy w telewizji. Najbardziej znanym tego przykładem jest występ Foxa w "The View" z 2014 roku.

Ostatnio sytuacja Foxa w esprcie mocno się skomplikowała. Echo Fox zmuszone było sprzedać swoje miejsce w lidze franczyzowej League of Legends w Stanach Zjednoczonych po tym, jak wyszło na jaw, że jeden z głównych inwestorów używa rasistowskich epitetów w odniesieniu do innych partnerów w firmowych mailach.

W kolejnych miesiącach światło dzienne ujrzały kolejne problemy wewnątrz organizacji. Rick Fox został pozwany przez innych udziałowców Echo Fox, którzy uznali, że działał na szkodę firmy. Kilka dni później były mistrz NBA sam wytoczył pozew przeciwko dwóm udziałowcom, których oskarża o sprzeniewierzenie pieniędzy należących do organizacji.

Rick Fox Foto: Riot Games

Teraz Rick Fox wystąpi w serialu komediowym luźno opartym na jego przeżyciach w esportowej branży. Z krótkiego opisu fabuły wiemy, że serialowy Rick Fox jest byłym baseballistą, który kupuje esportową drużynę, żeby naprawić swoje relacje z synem. Odcinek pilotażowy został zamówiony przez amerykańską stację CBS, a za produkcję odpowiadać będzie Dan Kopelman (Zwariowany świat Malcolma, Trzy razy ja) oraz producenci z Kapital Entertainment i Warner Bros. TV.

>>>Avengers, Gra o Tron, South Park i Imagine Dragons. Popkultura masowo sięga do świata esportu<<<

Nowy serial od CBS nie będzie pierwszym przypadkiem, kiedy esport, czy nawet League of Legends zagości na "małym ekranie". W premierowym odcinku piątego sezonu serialu "Ballers" zawodnik futbolu amerykańskiego rozważa karierę profesjonalnego gracza League of Legends.

Nie wiemy jeszcze kto ma wystąpić w nowym serialu od CBS. Jednak studio już zdecydowało na nakręcenie pierwszego odcinka, więc rezygnacja z całego projektu wydaje się mało prawdopodobna, ze względu kary finansowe za przerwanie produkcji. Pozostaje nam teraz jedynie czekać na kolejne informacje.

Zobacz komentarze