Esportowa myszka Razer Viper z nowymi przełącznikami optycznymi

Razer Viper & TACO Foto: Razer

Firma Razer, wiodąca na świecie marka dla graczy, zaprezentowała dzisiaj Razer Viper, lekką gamingową myszkę zaprojektowaną we współpracy z profesjonalnymi esportowcami i wyposażoną w nowe przełączniki optyczne Razer Optical Mouse Switches. Wbudowany sensor optyczny 5G oraz nowy kabel Speedflex, minimalizujący opór podczas poruszania myszką, sprawiają, że Viper jest precyzyjnie dostrojona do rozgrywania turniejów.

Razer Viper Foto: Razer

Viper jest pierwszą myszką Razera wyposażoną w nowe przełączniki optyczne (Optical Mouse Switches), które charakteryzują się trzy razy krótszym czasem aktywacji w porównaniu do tradycyjnych mechanicznych przełączników myszek.

Tradycyjne przełączniki mechaniczne wysyłają sygnały elektryczne poprzez metaliczny styk, który tworzy drgania generujące dodatkowe sygnały. W tej sytuacji, aby zagwarantować rejestrację tylko jednego kliknięcia, stan przełącznika sczytywany jest z opóźnieniem. Skutkuje to wolniejszym czasem reakcji klawisza.

Dzięki przełącznikom optycznym Razera do przesłania sygnału nie jest wymagany kontakt fizyczny. Wiązka światła podczerwonego przechodzi przez niewielkie okienko i uruchamia sygnał elektryczny przesyłany do komputera. Przełączniki reagują natychmiast na każde kliknięcie.

Przełączniki optyczne myszki Viper, charakteryzujące się trwałością do 70 milionów naciśnięć. Skonstruowano je tak, by sprostały wymaganiom najtrudniejszych turniejów, zapewniając równocześnie szybkość i precyzję działania, jakiej oczekują gracze.

Optical Mouse Switch Foto: Razer

Wyznaczając nowy standard dla myszek esportowych, Razer Viper został przetestowany przez najlepszych zawodników esportowych na świecie. Legenda CS: GO Epitácio „TACO” de Melo z drużyny MIBR używał prototypu Viper podczas meczów turniejowych w ciągu ostatniego roku.

„Zakochałem się w Viper od pierwszego spojrzenia, widząc jej kształt, który jest po prostu idealny” - powiedział TACO z MIBR. „Używanie przełączników optycznych jest płynniejsze i szybsze, a elastyczność kabla sprawia, że myszka jest świetna do CS: GO”.

Razer Viper & TACO Foto: Razer

Ważąc tylko 69 g, Viper to najlżejsza mysz przewodowa Razera. Lekkość osiągnięto bez konieczności skorzystania ze szkieletowej skorupy. W rezultacie mysz cechuje się solidną oburęczną konstrukcją, bez najmniejszego uszczerbku na wytrzymałości i trwałości. Całość zaprojektowano tak, aby sprostać rygorystycznym wymaganiom turniejów esportowych.

Viper została wyposażona w nowy kabel Speedflex, dzięki któremu gracze doświadczą swobodnej rozgrywki nieprzerywanej przypadkowymi zaczepieniami czy odczuciem oporu stawianemu przez tradycyjne kable, plączące się po powierzchni stołu. 

Myszka może się również pochwalić nagradzanym sensorem optycznym 5G z rzeczywistą rozdzielczością 16 000 DPI z precyzją rozdzielczości na poziomie 99,4% i przyspieszeniem do 450 cali na sekundę (IPS).

Razer Viper Foto: Razer

Razer Viper jest owocem nieustannej współpracy Razera z najlepszymi esportowcami na świecie, dzięki czemu w myszce pojawiło się kilka funkcji przydatnych podczas rywalizacji na turniejach.

Ustawienia DPI można precyzyjnie dostroić za pomocą oprogramowania Razer Synapse 3 i przechowywać we wbudowanej pamięci, tym samym użytkownicy myszki otrzymują natychmiastowy dostęp do ich osobistych ustawień bez względu ma czas i miejsce. Viper została wyposażona w osiem programowalnych przycisków, do których można przypisać makra i inne funkcje, dzięki czemu gracze mają zapewniony szybki i łatwy dostęp do najbardziej potrzebnych na polu walki działań i akcji.

„Razer Viper został zaprojektowana we współpracy z najlepszymi ekipami sportowymi z Team Razer” - powiedział Alvin Cheung, Senior Vice President działu urządzeń peryferyjnych. „Dzięki przełącznikom optycznym i wiodącemu na rynku sensorowi 5G wbudowanym w lekką, oburęczną myszkę, Viper zapewnia wysoką precyzję i kontrolę, które są niezbędne do osiągnięcia sukcesu w rywalizacji w każdej turniejowej grze”.

Więcej informacji o Razer Viper znajdziesz tutaj.

Zobacz komentarze