Wielki sukces Savesa i Na'Vi. Drużyna Polaka wygrała finały Rainbow Six Pro League

Drużyna Rainbow Six Na'Vi Foto: Twitter/ natusvincere

To jest historyczny sukces polskiego Rainbox Six. Pierwszy raz w historii polski zawodnik triumfował w rozgrywkach tej rangi. Szymon „Saves” Kamieniak i jego Na'Vi pewnie wygrało 10 sezon Rainbow Six Pro League i tym samym wywalczyli bilet na Six Invitatnional.

Podczas finałów 10 sezonu Pro League fani oglądać mogli osiem zespołów. Wśród nich znalazło się dwóch reprezentantów Europy. Oprócz Na'Vi, w którym gra Saves, na turnieju honoru Starego Kontynentu bronili zawodnicy Giants Gaming.

W pierwszej rundzie turnieju Saves i jego ekipa pokonali australijską drużynę z Wildcard Gaming, która zajęła drugie miejsce w swoim regionie. Lepiej w spotkanie weszli Australijczycy, którzy wygrali pierwszą mapę – Kafe Dostoyevsky 7:4. Na'Vi szybko jednak wyrównało stan rywalizacji i deklasując rywali na Coastline 7:1. W decydującym starciu potrzebna była dogrywka, którą na szczęście wygrała drużyna Polaka.

W półfinale Saves i jego kompani zmierzyli się z Team Reciprocity. Ponownie pierwsza mapa padła łupem rywali Na'Vi i Europejczycy musieli gonić wynik. Drugi raz ta sztuka im się udała i awansowali do wielkiego finału, w którym ich przeciwnikiem było DarkZero Esports. Formacja ze Stanów Zjednoczonych fantastycznie prezentowała się na turnieju wygrywając swoje poprzednie spotkania bez straty mapy.

W finale jednak od samego początku warunki dyktowało Na'Vi. Saves i jego koledzy najpierw pewnie wygrali Consulate wynikiem 7:4, a później dokonali dzieła zniszczenia dominując na Coastline 7:3. Tym samym w ręce Na'Vi powędrował tytuł mistrzowski i większość z puli nagród, która wynosiła 628 tys. dolarów.

Teraz przed Saves i Na'Vi ostateczny sprawdzian w postaci Six Invitational, który rozegrany zostanie w lutym 2020 roku.

Zobacz komentarze