Pula nagród w PUBG Mobile na rok 2020 przekroczy 5 milionów dolarów!

pubg mobile

James Yang dyrektor od esportu w PUBG Mobile na kończącym się turnieju w Malezji przedstawił plan na rok 2020. Twórca zapewni graczom jeszcze więcej rywalizacji, a pula nagród w przyszłym roku ma przekroczyć 5 milionów dolarów, zapowiada się nieźle!

PUBG Mobile w roku 2020 wprowadzi system ligowy, z Pro League dostępną w czterech krajach świata: Indonezja, Malezja, Tajlandia oraz Wietnam. Zwycięzca każdej z tych lig zakwalifikuje się do ligi światowej, w których dodatkowo wezmą udział drużyny z Ameryki oraz Azji Południowej w których też zostaną stworzone regionalne rozgrywki. Sezon będzie kończył się Mistrzostwami Świata, z największą pulą nagród.

Twórca nie zrezygnuje ze wspierania sceny amatorskiej, będą organizowane lokalne turnieje dla innych krajów. Łączna pula nagród ze wszystkich aktywności ma przekroczyć 5 milionów dolarów.

Rynek gier mobilnych rozwija się w ogromnym tempie, na świecie pojawia się coraz więcej turniejów przeznaczonych na ten segment. Widzą to też twórcy, Riot Games w ostatnim czasie ogłosił stworzenie League of Legends Mobile oraz wypuszczenie mobilnej wersji Teamfight Tactics. Trend zauważyły też polskie organizacje, Fantasy Expo przy współpracy z PLAY w ostatnim czasie stworzyło Polską Ligę Mobilną.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze