Puki Style zwycięzcą głosowania na "Ulubionego Sportowca". Pokonał gigantów

Puki Style Foto: Radosław Makuch / Ultraliga

Jeszcze miesiąc temu wydawało się to niemożliwe, ale teraz stało się to faktem. Łukasz "Puki Style" Zygmunciak zwyciężył w głosowaniu na "Ulubionego Sportowca" zorganizowanym przez TVP Sport po drodze pokonując Kamila Stocha, Mariusza Wlazłego, Roberta Lewandowskiego i Jakuba Błaszczykowskiego.

Głosowanie urządzono prawdopodobnie w najlepszym dla Pukiego i esportu momencie. Zawodnik League of Legends na początku maja stał się internetową sensacją. Puki Style i jego drużyna doszli wtedy do finału EU Masters, turnieju, który na scenie League of Legends jest odpowiednikiem Ligi Europy. Euforia wśród polskich fanów LoLa była ogromna. Na tak spektakularny sukces czekaliśmy bowiem od ponad dwóch lat.

Nie dziwi więc, że Puki Style załapał się do głosowania, w którym kryterium wyboru było to, jak często fani wpisywali imię i nazwisko swoich ulubionych sportowców w komentarzach.

Jednak to, w jaki sposób Puki Syle zdominował to głosowanie, pokazuje jednak, że nie jest to przypadkowy wynik. W półfinale zawodnik K1ck Neosurf pokonał Robera Lewandowskiego, zdobywając aż 82% głosów. W finale Puki również nie pozostawił złudzeń Jakubowi Błaszczykowskiemu, którego pokonał wynikiem 65%-35%.

Zobacz komentarze