Premiera PS5 już w 2020 roku. Duże zmiany w specyfikacjach konsoli

PS5

Sony rozwiało wszelkie wątpliwości, konsola nowej generacji PS5 pojawi się w czwartym kwartale 2020 roku. W przeciwieństwie do konkurencji z Microsoftu firma nie zamierza mieszać w nazwach i konsola będzie się nazywać PlayStation 5. PS5 ma być rewolucją, będzie nowy pad, raytracking, 8K oraz dysk SSD.

Od czasu premiery PlayStation 4 minęło już sześć lat, sprawiło to, że coraz częściej słyszeliśmy plotki na temat konsoli nowej generacji. Ze strony Sony od jakiegoś czasu można było wyczuć, że coś jest na rzeczy, ale firma nie zdradzała dokładnych szczegółów. Aż do tej pory.

PS5 - nowości

Pierwszą rewolucją będzie pad, zamiast wibracji dostaniemy haptykę. Co to oznacza? Zmiana polega na tym, że zamiast zwykłych wibracji poczujemy odwzorowanie siły nacisku, stopnia oporu. Dzięki temu czerpanie przyjemności z rozrywki wejdzie na wyższy poziom. Ponadto w kontrolerze Dualshock 5 zmienią się także przyciski L2 i R2. Zostaną wyposażone w mechanizm spustów impulsowych. Będzie on odzwierciedlał np. wciskanie pedału gazu w grach z wykorzystaniem samochodów.

Dysk SSD to kolejna nowość, w którą ma zostać wyposażone PS5. Usprawni to proces wczytywania gier, dzięki czemu będziemy mogli szybciej po uruchomieniu konsoli włączyć to, w co chcemy zagrać.

PS5 - nowy interfejs

PS5 to też zmiana interfejsu, ma być on bardziej dopasowany i za pomocą rozwiązań sztucznej inteligencji dawać powiadomienia użytkownikowi. PS5 nie zrezygnuje z napędu fizycznego, co oznacza, że oprócz tradycyjnego instalowania gry z płyty będziemy mogli też obejrzeć film w formacie 4K.

Jeżeli chodzi o specyfikacje konsoli według informacji uzyskanych do tej pory dostaniemy 8-rdzeniowy procesor AMD Ryzen. Kartę graficzną AMD przygotowaną specjalnie dla konsoli, 3D audio oraz wsparcie dla PSVR. Sony informuje, że kolejne szczegóły będzie udostępniać stopniowo.

PS5 - kiedy premiera

Konsola na rynek prawdopodobnie zostanie wypuszczona w ostatnim kwartale 2020 roku. Biorąc pod uwagę, że PS4 w Polsce zadebiutowało, w tym samym czasie co w zachodniej Europie możemy się spodziewać, że będzie to idealna okazja na święta. Jeżeli chodzi o spekulacje cenowe wszystko wskazuje, że standardowa cena to 499$. Jeżeli przeliczymy to według obecnego kursu amerykańskiej waluty, okazuje się, że za PS5 będziemy musieli zapłacić około 2 tysiące złotych.

Zobacz komentarze