Project A - data premiery, cena, rozgrywka. Wszystko o grze

Project A Foto: Riot Games

Jakiś czas temu studio Riot Games świętując ze społecznością dziesięciolecie swojej flagowej produkcji League of Legends, pochwaliło się tym, że pracują aktualnie nad kilkoma nowymi grami, jedną z nich jest opatrzona kryptonimem „Project A” strzelanką. Z każdym dniem napływają coraz to nowsze i ciekawsze informacje dotyczące nowej produkcji Riot. Przedstawiamy to, co najważniejsze!

Nazwa, Project A czy Valorant?

Od początku pracownicy amerykańskiego studia zaznaczali, że „Project A” to tylko kryptonim lub też po prostu nazwa robocza. Kilka dni temu Riot zarejestrowało nowy znak towarowy znany pod nazwą „Valorant”. Powstało nawet konto na Twitterze pod taką nazwą, które pomimo braku jakiejkolwiek aktywności to i tak szybko zdobyło sporą liczbę obserwatorów. Na grafikach możemy zaobserwować pojawiającą się liczbę dwa. Na razie nie wiadomo co ona symbolizuje, ale dużo mówi się o tym, że właśnie drugiego marca mamy otrzymać więcej informacji na temat Valorant.

Project A - data premiery bety

Zdarzają się takie dni, że pracownicy Riot Games prowadzą transmisje na żywo na Twitchu. Niekiedy fanom studia uda wyłapać się ciekawe szczegóły w trakcie streamów. Tak zdarzyło się ostatnio, gdy na pulpicie jednego z pracowników zauważono interesującą ikonę zatytułowaną „ProjectA Alpha - NA”. Jednoznacznie wskazuje to na utrzymanie podziału na strefy (Europa, Azja, Ameryka?). Wspominaliśmy już o dacie drugiego marca, ale według różnych przecieków możliwe, że beta gry pojawi się nie 2., a 4. marca. W jakim stopniu są to potwierdzone źródła trudno oceniać.

Kiedy będzie można zagrać w Valorant?

Żadnych oficjalnych informacji na temat premiery gry do tej pory nie mieliśmy. Dużo mówiło się o końcówce 2020, ale pojawiały się także pogłoski dopiero o 2021. Swego czasu amerykańskie studio zaprosiło do swojej europejskiej siedziby streamerów, influencerów czy profesjonalnych graczy CS:GO. Polska delegacja składała się choćby z „izaka”, „NEO” czy „pashyBicepsa”. Po tej wizycie przez długi czas nie milknęły echa na temat FPS-u ze stajni Riot. Wybrzmiewało wiele pozytywnych opinii, ale jedna z zaproszonych osób zdradziła prawdopodobną datę premiery gry. 7 listopada 2020 to rzekomy dzień, w którym będzie można zagrać w pełną wersję Valorant. Inni również potwierdzili, że studio planują wypuścić grę na rynek pod koniec bieżącego roku. Na razie musimy czekać na jakiekolwiek oficjalne informacje!.

Project A - cena

Riot potwierdziło, że gra (jak wszystkie inne ich wydawnictwa) będzie darmowa. Co prawda, pojawią się mikropłatności, ale będą dotyczyły tylko kosmetycznych przedmiotów, które nie będą dawały właścicielowi żadnej przewagi nad rywalem. Jest to na pewno pozytywna informacja, które ucieszy wielu przyszłych graczy.

Project A - rozgrywka

Valorant zdobyło już wiele porównań do Counter Strike’a, Overwatcha czy nawet Paladins. System rozgrywki najbliżej przypomina ten znany z produkcji Valve. Gracze będą rywalizować w pięcioosobowych drużynach. Każdy mecz będzie podzielony na rundy, na których początku będzie można zakupić broń i jakieś inne dodatki? Wiadomo również, że w grze będą występowały postacie, każda z przypisanymi specjalnymi umiejętnościami. Konkurencja dla CS:GO? Dużo na to wskazuje.

Nowych, oficjalnych informacji możemy spodziewać się niedługo. Czym zaskoczy Riot? Na razie ciężko powiedzieć. Na pewno apetyty fanów rosną z każdą kolejną plotką dotyczącą Valorant.

Zobacz komentarze