Rusza szachowy turniej gwiazd! W szranki staną m.in. Saju, Gucio i Nieuczesana

Turniej streameró

Najchętniej oglądanym turniejem szachowych na Twitchu było wydarzenie PogChamps 3, gdzie rywalizowali znani streamerzy. POLchamps ma być naszą odpowiedzą na tę inicjatywę.

Ostatnio pisaliśmy jak szachy rosną na Twitchu. Co raz więcej osób je ogląda, popularność rośnie dzięki dużym streamerom, a oglądalnością na Twitch przebiły już m.in. Overwatcha czy TFT. Widząc trend popularności i rosnące zainteresowanie streamerów oraz widzów, Chess.com postanowiło wyjść z inicjatywą organizacji turnieju szachowego o nazwie POLchamps.

POLchamps Foto: chess.com

W turnieju streamerów zagrają: Mandzio, Rybson, Gucio, Nieuczesana, Slayproxx, Saju, Tuttek i Demonzz1. Każdy z tych zawodników przygotowuje się do rywalizacji pod okiem doświadczonych szachistów. Pula nagród to 20 000 PLN - jest o co walczyć!

Wszystkie mecze będą komentowane przez FM-a Dawida Czerwa i innych komentatorów turaj. Dodatkowo zawodnicy będą streamowali swoje partie na własnych kanałach oraz będą mieli zakaz korzystania z chatu/alertów.

Inauguracyjny turniej zostanie rozegrany systemem "każdy z każdym" tempem 5 minut + 2 sekundy za ruch. Mecze ćwierćfinałowe, półfinałowe oraz o 1. miejsca (3,7) zostaną rozegrane BO3 tempem 10 minut na zawodnika + 0 sekund za ruch. Finał zaplanowano formatem, BO7 tempem 10 minut na zawodnika + 0 sekund za ruch. Transmisje z meczów planowane są na godzinę 21, z wyłączeniem dwóch ostatnich dni turnieju, kiedy zmagania ruszą nieco wcześniej, bo o 20.

Zobacz komentarze