Rocket League z nowym rekordem popularności

Rocket League Foto: Rocket League

Podczas kwarantanny liczba graczy na wszystkich platformach rośnie. Kolejną grą, która dzięki temu pobiła swój poprzedni rekord popularności jest Rocket League, w które ostatnio grało blisko pół miliona osób, a gra byłą w najpopularniejszej dziesiątce tytułów na Steamie.

Tylko na platformie stworzonej przez Valve Rocket League osiągnęło peak 119 124 graczy, a sam tytuł w ostatnim miesiącu zaliczył 9% wzrost popularności. Przypomnijmy, że od września 2016 roku RL utrzymuje się powyżej 30 tysięcy graczy miesięcznie w tym czasie jedynie dwukrotnie spadając poniżej tej granicy.

Rocket League zyskiwało na popularności już od grudnia zeszłego roku. Wtedy gra była bardzo bliska przebicia 40 tysięcy użytkowników w miesiącu. Ten trend utrzymał się w 2020 roku i wreszcie Rocket LEague pobiło rekordowe 102 tysiące z kwietnia 2016 roku.

Wyniki ten odnoszą się jedynie do graczy na Steamie. Gdy dziennikarz Rod "Slasher" Breslau poinformował na twitterze o nowym rekordzie Rocket League, Corey Davis (senior vicepresident of game development w Psyonix Studios) odpowiedział mu screen shotem graczy online na wszystkich platformach. W tamtym momncie w Rocket League grało blisko pół miliona użytkowników (dokładnie 485 197).

Na milion graczy jak CS:GO raczej nie ma co liczyć, ale nowy rekord i rosnąca popularność jeszcze przed początkiem kwarantanny wróży dobre rzeczy dla społeczności Rocket League.

Zobacz komentarze