Pokemon Unite to nowa MOBA od Tencentu i The Pokémon Company

Pokemon Unite
Pokemon Unite Foto: Pokémon

Pokemon Unite to nowa gra typu MOBA nad którą pracują Tencent oraz The Pokemon Company. Jest to nowy duży projekt w rodzinie gier z Pokemonami, ale o lepszego partnera w stworzeniu nowej MOBY niż Tencent (właściciele Riot Games, twórców League of Legends) byłoby trudno.

Pokemon Unite będzie darmową grą na urządzenia mobilne i konsole Nintendo Switch. Co ważne, możliwa będzie wspólna gra niezależnie od urządzenia.

Gra odbywać się będzie w formacie pięciu na pięciu na bardzo standardowo wyglądającej mapie. Głównym celem będzie zebranie więcej punktów niż drużyna rywali w określonym czasie.

Każdy gracz zaczyna rozgrywkę na poziomie pierwszym i wraz ze zdobywanym doświadczeniem i poziomami będzie odblokowywał nowe ataki oraz ewolucje pokemona. Co ważne, to gracz decyduje o tym, jakiego ataku nauczy się jego pokemon, dzięki czemu lepiej będzie mógł go dopasować do swojego stylu gry.

Pamiętajcie jednak, że w tej grze nie ma przewagi w zależności od typu waszego pokemona. Oznacza to, że wodne ataki nie będą zadawać dodatkowych obrażeń ognistym pokemonom.

Data premiery na razie nie jest znana.

Zobacz komentarze