Pokemon GO: wszystkie pokemony w grze

Pokemon GO Foto: Niantic

Obecnie istnieje 807 różnych gatunków Pokemonów. To całkiem nie najgorszy wynik, ale biorąc pod uwagę, że seria ma już ponad 20 lat wynik na pewno mógł być wyższy. Co ciekawe, jedną z nielicznych gier, w których liczba dostępnych pokemonów nie jest stała, jest Pokemon GO. No właśnie ile pokemonów jest dostępnych w grze?

Łącznie w Pokemon GO mamy na 669 pokemony (przynajmniej tak wyglądał stan rzeczy 2 czerwca 2020 roku). Jednak na ten wynik składa się kilka czynników, o których trzeba pamiętać.

Przede wszystkim, nie wszystkie pokemony dostępne są cały czas. Niektóre pokemony, tak jak w głównej serii gier, dostępne były/są tylko podczas specjalnych eventów. Oznacza to, że pokemon jest w grze, ale nie będziecie mogli go złapać.

Pamiętajcie o regionalnych wyjątkach. Już w dniu premiery niektóre z pierwszych 151 pokemonów dostępne były tylko na wybranych kontynentach. Oprócz tego, w obliczeniach dodane zostały wersje pokemonów z regionu Alola. Oznacza to, że np. rattata policzony jest dwukrotnie.

A pełną listę dostępnych w grze pokemonów znajdziecie tutaj.

Zobacz komentarze