Dzisiaj rano media społecznościowe obiegła wiadomość, że niezwykle popularny emotikon o nazwie “PogChamp” występujący w serwisie Twitch.tv zostanie usunięty. Taką decyzję podjęli włodarze platformy, a wszystko to za sprawą ostatnich wydarzeń w USA!
W ciągu minionej doby wiele działo się w Stanach Zjednoczonych, a konkretniej w stolicy — Waszyngtonie. Senat oraz Izba Reprezentantów miały zatwierdzić wynik amerykańskich wyborów prezydenckich. Wydarzenie to spotkało się z dużą dezaprobatą zwolenników ustępującego Prezydenta — Donalda Trumpa, którzy wyszli na ulicę w geście protestu. Demonstracje przybrały gwałtowny charakter i poskutkowały wtargnięciem na teren Kapitolu. Wymusiło to ewakuację polityków i przerwanie procesu zatwierdzania wyników.
W efekcie tych wydarzeń zginęły cztery osoby, a kilka kolejnych zostało rannych. Najwięcej uwagi poświęcono postrzeleniu jednej z protestujących kobiet, która kilka godzin po incydencie zmarła w szpitalu. Na jej temat wypowiedział się Ryan „Gootecks” Gutierrez, czyli mężczyzna, którego twarz była wykorzystywana jako emotikon PogChamp. Opublikował on bardzo kontrowersyjny wpis.
– Czy egzekucja tej kobiety wywoła społeczne poruszenie, czy jednak #MAGAMartyr (męczenniczka Make America Great Again) zmarła na próżno? – napisał Gutierrez.
Co więcej, twierdzi on, że cała sprawa zostanie w mediach przeinaczona, a owa kobieta oddała swoje życie, walcząc o kraj. Na dodatek opublikował on drastyczne wideo z ranną kobietą. Jednakże szybko zostało ono usunięte, czego również nie omieszkał skomentować. Mężczyzna nazwał serwis Twitter „Wielkim Bratem” oraz wyraził swoje ubolewanie nad „technologiczną cenzurą”.
Zachowanie to nie spodobało się osobom odpowiedzialnym za kierowanie platformą Twitch.tv służącą do prowadzenia transmisji na żywo. Jak poinformowano na Twitterze, PogChamp w obecnej formie przestanie być dostępny. W opinii kierownictwa Gutierrez zachęcał w swoich wpisach do dalszej agresji protestujących.
Niemniej jednak emotikon ten jest tak ważną częścią platformy, że nie zostanie usunięty na zawsze. Na skutek protestów i oburzenia użytkowników platformy zostanie ona przywrócona, choć w innej formie.Teraz osoby odpowiedzialne przystąpią razem ze społecznością do prac nad nowym wizerunkiem popularnego PogChampa.
Obrazki z wczorajszych wydarzeń w Stanach Zjednoczonych obiegły cały świat. Niewątpliwie, cała sytuacja zapisze się w historii kraju zza oceanu. Zebrała ona swoje pokłosie w wielu płaszczyznach, nawet w tej części internetowo-gamingowej.
W ostatnich dniach streamerzy nie mieli łatwego życia. Okazało się, że jeśli ich dawne transmisje i clipy zwierają muzykę, na którą nie mieli licencji, może to się skończyć trwałym zamknięciem ich kanału. Riot Games postanowiło jednak pomóc twórcom i stworzył listę z muzyką wyprodukowaną przez lata przez dewelopera, z której wszyscy twórcy mogą korzystać bez ograniczeń.
Nie od dziś wiadomo, że piłkarze często interesują się grami komputerowymi i esportem. Wielu z nich inwestuje i zakłada swoje organizacje. Inni zaś spędzają przy nich czas, grając i transmitując to na żywo. Jednym z takich piłkarzy jest zawodnik gwiazda PSG, Neymar.
Daylam Tayari, student cyberbezpieczeństwa, opublikował we wtorek zrzuty ekranu API (interfejs programowania aplikacji z ang. application programming interface) Twitcha, na których widać nową, automatyczną zmienną nazwaną "Brand Safety Score" (przyjazność dla firm). Wnioskując z nazwy, może to oznaczać, że reklamodawcy będą mogli bardzo dokładnie decydować, gdzie będą trafiały ich reklamy.
Streaming i esport są ze sobą nierozerwalnie związane. Transmisje z największych i najważniejszych turniejów nadawane są właśnie na portalach stremamingowych, a sami zawodnicy także często prowadzą swoje indywidualne kanały. Jednak oprócz profesjonalnych graczy na Twitchu czy YouTubie mamy też twórców, którzy z zawodowym graniem nie mają nic wspólnego, ale oni również ściągają przed ekrany tysiące fanów. Dlatego badanie rynku streamingowego jest niezwykle ważne. Pokazuje nam ono pewne zależności, jak na przykład to, kto tak naprawdę ogląda streamy.
Twitch.tv od dawna jest dominującą platformą jeśli chodzi o tak zwane streamy, czyli transmisje na żywo. Codziennie setki tysiące ludzi spędza tam czas oglądając swoich ulubieńców grających w różne gry, komentujących mecze esportowe, czy też po prostu rozmawiających z widzami. Kto w ubiegłym roku królował na Twitchu?
Według TwitchTracker i SullyGnome, czyli serwisów analizujących ruch na najpopularniejszej platformie streamingowej, szachy mają teraz większą oglądalność niż kilka czołowych esportowych tytułów - Teamfight Tactics czy Rainbow Six: Siege.
Muzeum Powstania Warszawskiego i streamerzy gier komputerowych? Pozornie odmienne zagadnienia, teraz się połączyły. Chodzi o Wielki Quiz Streamerów, który jest sprawdzianem znajomości historii dla oglądających gry w serwisie Twitch.tv.
Szachy na platformach streamingowych cieszą się ogromną popularnością. Jednym z liderów oglądalności pod tym względem jest Bartosz „xntentacion” Rudecki, który ostatnio miał szansę zagrać z jednym z najlepszych szachistów świata Hikaru Nakamurą. Teraz nasz rodak otrzymał zaproszenie do międzynarodowego turnieju 2021 Bullet Chess Championship.
Cyberpunk 2077 to najbardziej wyczekiwana premiera 2020 roku. Gra od CD PROJECT RED wyczekiwana jest już od wielu lat, dlatego też wymagania sprzętowe i platformy, na których będzie dostępna uległy zmianie. Sprawdźcie więc, czy pójdzie wam najnowsza produkcja twórców Wiedźmina.
We wtorek do internetu trafił specjalny raport podsumowujący działalność Polskiej Ligi Esportowej w roku 2020. Obszerny materiał przygotowany przez włodarzy dostarczył fanom, dziennikarzom i ekspertom wiele interesujących treści. Jakie wnioski można wyciągnąć po zapoznaniu się z nim? Przekonajcie się sami!