NiP popiera protesty w Polsce!

NiP Foto: ESL

W czwartek 22 października Trybunał Konstytucyjny opowiedział się za zaostrzeniem jednego z przepisów dotychczasowego tzw. kompromisu aborcyjnego. Decyzja ta wywołała falę protestów w całej Polsce. Akcje protestacyjne odbijają się głośnym echem nie tylko w naszym kraju. Informacje na temat tego, co się dzieje w Polsce, udostępniają nawet gwiazdy zza oceanu, chociażby aktorka i piosenkarka Miley Cyrus lub wokalistka Dua Lipa. Jak jest w przypadku organizacji esportowych?

Na pierwszy plan wysunęła się szwedzka drużyna Ninjas in Pyjamas. Organizacja w swoich mediach społecznościowych udostępniła błyskawicę, czyli jeden z najbardziej charakterystycznych symboli ostatnich protestów. Jak zareagowała na ten niespodziewany gest esportowa społeczność? Przeglądając komentarze pod postem, można zobaczyć bardzo pozytywny odbiór, choć nie brakuje także negatywnych opinii zniesmaczonych kibiców.

Ocenę całej tej sytuacji pozostawiamy Wam. Kto wie, może za przykładem Szwedów inne organizacje również wyraża swoje poparcie dla protestujących Polek i Polaków? Sytuacja jest rozwojowa i będziemy sledzić najnowsze doniesienia ze świata sportów elektronicznych.

NiP protesty Foto: Facebook/NiPGaming
Zobacz komentarze