Co warto wiedzieć przed premierą NBA 2K22? Najważniejsze informacje

NBA 2K20
NBA 2K20 Foto: NBA 2K20

Zapowiedziana w ostatnich dniach premiera gry NBA 2K22 wzbudziła sporo emocji. Przy okazji, twórcy podzielili się z graczami najważniejszymi informacjami dotyczącymi między innymi daty wypuszczenia produktu na rynek czy różnych wersji gry. Oto zbiór tego, co już teraz wiadomo na temat NBA 2K22.

Data premiery

Jak podali deweloperzy, gra trafi na sklepowe półki 10 września bieżącego roku. Preorder gry można zamówić przez oficjalną stronę — tutaj, a także w sklepach skierowanych dla posiadaczy poszczególnych konsol takich jak PlayStation czy Xbox. Nie ma wątpliwości co do tego, że NBA 2K22 będzie można zakupić również w wielu sklepach stacjonarnych w całej Polsce.

Dostępne wersje

Gra będzie dostępna w różnych wersjach. W standardowej na okładce zobaczymy Luka Dončića, prezentuje się to następująco:

Luka Dončić pojawi się także na okładce dostępnej tylko online wersji cross-genowej.

Co ciekawe, w Ameryce Północnej pojawi się także alternatywna okładka dla wersji standard. Na niej przedstawiona została Candace Parker. Wszystko to ze względu na 25-lecie żeńskiej koszykarskiej ligi w USA.

Kolejna wersja gry będzie związana z 75-leciem istnienia NBA. Na jej okładce Dirk Nowitzki, Kevin Durant oraz Kareem Abdul-Jabbar. Prezentują się to w taki sposób:

Cena gry

Wersja standard kosztuje 329,00 zł na konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X. W przypadku PlayStation 4 oraz Xbox One cena wynosi 309,00 zł. Dla graczy na komputerach stacjonarnych zakup NBA 2K22 to koszt rzędu 249,00 złotych.

Dostępna jedynie online wersja cross-gen, czyli umożliwiająca instalację NBA 2K22 jednocześnie na parach takich konsol, jak PlayStation 4 i PlayStation 5, a także Xbox One i Xbox Series X kosztuje 379,00 zł.

Na koniec pozostaje jedynie wersja premium celebrująca 75-lecie powstania NBA. Jej cena jest najwyższa ze wszystkich i wynosi 439,00 złotych zarówno dla użytkowników konsol, jak i komputerów stacjonarnych. Należy dodać, że ta wersja również umożliwia granie na konsolach zarówno starszej, jak i nowszej generacji.

Zobacz komentarze