Najlepsze gry wyścigowe na PC. W co grać?

Need for speed Underground
Need for speed Underground Foto: Tony RaZ_OR / Materiały prasowe

Na samym początku pokuszę się o stwierdzenie, że gry wyścigowe to jeden z najlepszych gatunków gier wideo. Kto nie lubi usiąść wygodnie w fotelu, chwycić za wirtualną (albo prawdziwą!) kierownicę i zmierzyć się z innymi graczami na różnych torach? Osobiście, ciężko mi znaleźć taką osobę. Dlatego też tutaj zbierzemy jedne z najlepszych gier wyścigowych w historii.

Colin McRae Rally 04

Zestawienie zaczynamy od wiecznie żywego klasyku gier wyścigowych, czyli właśnie Colin McRae. Ta część względem poprzedniej przeszła gruntowne zmiany i głównie dzięki temu stała się tak popularna. Gracz ma do wyboru kilka trybów, których trasy rozmieszczone są dosłownie na całym świecie, od USA, przez Wielką Brytanię czy Szwecję, kończąc na Japonii. W grze dostępnych jest też ponad dwadzieścia licencjonowanych modeli aut. Bez wątpienia jest to gra przełomowa i stanowi ona podwaliny dla dzisiejszych wyścigówek. Warto ją ograć!

Colin McRae Rally 04 Foto: Materiały prasowe

Need for Speed: Underground

Skoro już piszemy o oldskulowych grach, no to znanego Undergrounda też nie mogło zabraknąć. Cykl Need for Speed nawiązuje do serii filmów „Szybcy i wściekli” i z podobnymi okolicznościami spotykają się gracze w trakcie rozgrywki. Do wyboru mają dwa tryby, czyli nocne, miejskie wyścigi oraz tzw. drag racing, czyli rywalizacja na odcinku liczącym około ćwierć mili. Podobnie jak we wspomnianym już Colin McRae, do wyboru pozostaje dwadzieścia pojazdów. Od czasów Undergrounda, NFS mocno poszedł do przodu, niemniej jednak z tym tytułem również wypadałoby się zapoznać.

Need for Speed: Underground Foto: Materiały prasowe

Forza Horizon 3

Forza to stosunkowo nowa seria gier. Do tego zestawienia wybraliśmy trzecią część cyklu Horizon z kilku względów. Po pierwsze, poza udziałem w samych wyścigach gracz ma możliwość także wcielić się w rolę organizatora i zorganizować swój własny festiwal. Jego celem jest ściągnięcie jak największej liczby kibiców na swoją imprezę, co niekoniecznie należy do najprostszych zadań. Po drugie, w tej części tryb multiplayer jest bardziej rozwinięty względem poprzednich, co zwiększyło liczbę graczy. Z wszystkich części Forza Horizon gorąco zachęcamy do sprawdzenia właśnie trójki.

Forza Horizon 3 Foto: Materiały prasowe

DiRT Rally

Jeśli ktoś poszukuje typowej gry wyścigowej, koniecznie powinien sprawdzić DiRT Rally. Rozbudowane mechaniki, mnogość lokacji, duża liczba pojazdów, dokładność detali, to wszystko znajdzie potencjalny gracz. W tej odsłonie cyklu DiRT twórcy zadbali o takie szczegóły jak zmieniająca się nawierzchnia, czy żwir przylepiający się do bieżnika opon auta. Dodatkowo każdy gracz ma możliwość skompletowania swojego zespołu mechaników, których zadaniem będzie usprawnianie, któregoś z prawie pięćdziesięciu dostępnych pojazdów. W trakcie rozgrywki mamy możliwość zobaczenia takich lokacji jak Akropol w Grecji, czy monakijskie Monte Carlo. Dla fanów typowych wyścigówek — tytuł obowiązkowo do przetestowania.

DiRT Rally Foto: Materiały prasowe

Need for Speed: Heat

Ponownie wracamy do klimatów Need for Speed. Tym razem jednak do nowszego, wydanego w 2019 roku Heat. W tej odsłonie cyklu NFS gracz trafia do mającego na celu przypominać Miami miasteczka Palm City, a jego głównym zadaniem (poza samymi wyścigami oczywiście) jest pomoc lokalnym fanom szybkiej jazdy w rozbiciu grupy skorumpowanych policjantów. W grze dostępne jest rozbudowane miasto, a sama rozgrywka jest bardziej otwarta dla gracza, choć pojawiają się też oskryptowane misje z konkretnymi zadaniami. System dnia i nocy to bardzo ciekawe urozmaicenie. Jeżeli ktoś chciałby spróbować swoich sił w fabularnej grze wyścigowej, powinien zagrać w NFS: Heat.

Need for Speed: Heat Foto: Materiały prasowe

Forza Motorsport 7

Forza to nie tylko Horizon, ale także Motorsport, o których zdecydowaliśmy się wspomnieć. Na tapet bierzemy siódmą część. Duża liczba torów, ponad siedemset bardzo różnych samochodów (zarówno retro wyścigówki, jak i bardzo nowoczesne, współczesne modele), różne tryby, pośród których prym wiedzie tryb kariery to tylko kilka z zalet Forza Motorsport 7. Warto wspomnieć też o bardzo szczegółowym odwzorowaniu pojazdów i możliwości dokładnego obejrzenia ich z każdej strony. Gracz może swobodnie otworzyć bagażnik, czy maskę samochodu. Twórcy położyli też duży nacisk na trasy i detale związane z nimi. Warto sprawdzić ten tytuł.

Forza Motorsport 7 Foto: Materiały prasowe
Zobacz komentarze