Najchętniej oglądane zespoły w 2018 roku

iemm Foto: Materiały prasowe

Każda organizacja lubi określać swoich fanów jako najbardziej oddanych i najlepszych na świecie. Teraz dzięki danym z Esports Charts wiemy dokładnie, która drużyna cieszy się największym wsparciem swoich kibiców.

Statystyki dotyczą tylko dziesięciu organizacji, które swoimi występami wygenerowały najwięcej obejrzanych godzin transmisji w 2018 roku. Oczywiście dane nie uwzględniają sukcesów drużyn czy nawet ilości tytułów, w których organizacja wystawia swoje zespoły, jednak jest to ciekawy wyznacznik popularności brandów.

Najchętniej oglądane drużyny w 2018 roku Foto: Esport Charts

W zestawieniu przewodzi Team Liquid. Zmagania ekip tej organizacji oglądano przez ponad 92 mln godzin. Wysokie miejsce Liquid nie powinno dziwić, ponieważ dywizje LoL, CS:GO czy DotA 2 są jednymi z najlepszych na świecie. Drugie miejsce Fnatic z prawie 91 mln godzin również nie jest zaskoczeniem. Brytyjska organizacja ma mnóstwo fanów na całym świecie i wystawia zawodników w najpopularniejszych tytułach esportowych. Przeskok z pierwszej dwójki do trzeciego miejsca jest jednak ogromny. Cloud 9 ma wynik o blisko 30 mln mniejszy niż Fnatic.

W zestawieniu znalazły się takie organizacje jak Astralis i Evil Geniuses co może szokować. Pamiętajmy, że EG nie ma swojej drużyny CS:GO, a Astralis jest marką z tylko jedną dywizją, właśnie w FPS'a od Valve.

Zobacz komentarze