Nadchodzą finały Edu Esports League

Edu Esports League Foto: Edu Esports League

Rok akademicki dobiega końca, a wraz z nim na swój finał czeka Edu Esports League - ogólnopolskie rozgrywki esportowe dedykowane studentom. Zmagania najlepszych reprezentacji uczelni z całego kraju w Counter-Strike: Global Offensive i League of Legends zobaczymy już w piątek w katowickiej ESL Arenie. Na najlepszych czekają nie tylko tytuły mistrzowskie, ale także wyjątkowo interesujące nagrody.

Po 32 kolejkach rozgrywek organizowanych przez Esports Association poznaliśmy uczestników play-offów bieżącego sezonu. Do stolicy esportu przyjadą najlepsze akademickie drużyny w dyscyplinach:

CS:GO:

● Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

● Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

● Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych

● Uniwersytet Rzeszowski

LoL:

● Politechnika Wrocławska

● Politechnika Gdańska

● Politechnika Śląska

● Politechnika Krakowska

Finały odbędą się 14 czerwca w katowickiej ESL Arenie. W ramach nagrody mistrzowie dywizji League of Legends otrzymają miano reprezentantów Polski na europejskich finałach University Esports Masters w Madrycie, a najlepsza drużyna w CS:GO zagwarantuje sobie wyjazd na ESL One Cologne połączony ze zwiedzaniem turnieju od zaplecza. Zespoły, które ukończą ligę na 2. miejscu, otrzymają zaproszenie na tygodniowy obóz przygotowawczy o esportowo-sportowym charakterze w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Giżycku.

Zmagania można śledzić na żywo z ESL Areny (ul. Żeliwna 43, bezpłatne wejście od godziny 14:00) lub na Twitchu. Transmisja startuje w piątek o 15:00.

Zobacz komentarze