Mistrzostwa Świata w WOT Blitz!

WOT Blitz

W ten weekend sześć najlepszych drużyn świata powalczy w turnieju Blitz Twister Cup. Oprócz glorii i chwały do zdobycia będą ogromne pieniądze w puli nagród turnieju znajduje się 100 tysięcy dolarów!

To już czwarte mistrzostwa świata w tym tytule gry, będzie to innowacyjny turniej ze względu na to, że wszystkie mecze zostaną rozegrane na urządzeniach mobilnych, a nie tradycyjnych komputerach stacjonarnych.

Do rozgrywek zakwalifikowały się najlepsi z najlepszych, na turnieju zobaczymy reprezentantów poszczególnych regionów świata:

  • 7 STAR (CIS)
  • End Game (Europa)
  • REIGN (Ameryka Północna)
  • Ultimate Feast (Azja)
  • Team Wombats (Chiny)
  • RBmk-Energy (zwycięzcy turnieju o dziką kartę)

Format rozgrywek jest tradycyjny. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy po 3 w każdej. W fazie grupowej mecze toczyć będą się w formacie BO5 każdy z każdym, najlepsze drużyny z poszczególnych grup awansują do finału. W finale ekipy będą rozgrywały pojedynek BO7. Na zwycięzców czeka duża gotówka. Triumfatorzy na swoje konta zainkasują 50 tysięcy dolarów, przegrani finału zgarną 20 tysięcy. Drużyny, które zgarną drugie miejsce w grupie, dostaną po 10 tysięcy dolarów, a za miejsca 5-6 będzie 5 tysięcy.

Patronat nad turniejem obejmą znane światowe marki. Partnerem imprezy są: Gorilla Energy Drink oraz Xiaomi.

Esport w Worlds of Tank Blitz rozwija się coraz lepiej. Powstaje dużo turniejów, a gra cieszy się rosnącą popularnością, ostatnio na polskiej scenie za sprawą PLAY oraz FantasyExpo powstała Polska Liga Mobilna, gracze mogą rywalizować tam m.in. w Worlds of Tank Blitz.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze