Minecraft: Poradnik jak zrobić siodło?

Minecraft Foto: Flickr

Minecraft oferuje nam wiele różnych sposobów na zabawę. Możemy być poszukiwaczem przygód, górnikiem, wojownikiem, czy też budowniczym. Jedno jest pewne - jesteśmy panem stworzonego świata i zarówno fauna, jak i flora powinny być nam posłuszne. Aby jednak zmusić niektóre zwierzęta do posłuszeństwa potrzebne będzie nam siodło. W tym poradniku pokażemy wam jak zrobić siodło w Minecraft.

Gdzie znaleźć siodło w Minecraft?

Zacznijmy od tego, że siodła w Minecraft nie da się zrobić poprzez wytwarzanie. Niestety jedynym sposobem na zdobycie siodła (oczywiście oprócz włączenia "gamemode 1") jest znalezienie go w jednej ze skrzyń zlokalizowanych na całej mapie. Poniżej przedstawiamy, gdzie możemy znaleźć siodło w Minecraft i jakie mamy na to procentowe szanse:

  • w lochach (29% szansy)
  • w twierdzach (2,5% szansy)
  • w fortecach Netheru (35,7% szansy)
  • w piramidach (23,7% szansy)
  • w kuźniach (16,3% szansy)
  • w miastach Endu (13,4% szansy)
  • w dżunglowych świątyniach (15,5% szansy)

Oprócz tego jest kilka innych sposobów na znalezienie siodła w Minecraft. 100% szans na zdobycie siodła mamy po zabiciu Dewastora. Oprócz tego, czas inne stwory - Magmołazy, mają na swoim grzbiecie siodło i również po pokonaniu moba otrzymamy jego siodło. Poza tym, siodło w Minecraft możemy złowić za pomocą wędki, albo też kupić od osadnika za 8-10 szmaragdów.

Do czego użyć siodła w Minecraft?

Siodło przyda nam się do ujeżdżania różnych zwierząt, na przykład koni, świń, mułów, osłów, czy też Magmołazów. Założonego siodła na świnię i Magmołaza nie możemy już zdjąć, więc musimy pamiętać o tym przy jego zakładaniu. Aby ujeżdżać świnię musimy też wyposażyć się w marchewkę na patyku, która umożliwi nam kierowanie zwierzęciem. Tak samo sprawa ma się w przypadku Magmołaza, lecz w tym przypadku do kierowania potrzebny jest spaczony grzyb na patyku. Jeśli chodzi jednak o konia, to siodło możemy założyć i zdjąć w każdej chwili, lecz najpierw musimy zwierzę oswoić. Tak samo to wygląda w przypadku osłów i mułów.

Zobacz komentarze