McDonald's zorganizuje serię turniejów esportowych!

McDonald's x GenG Foto: Materiały prasowe

Niezwykle interesująca wiadomość obiegła esportowy świat w ostatnich dniach. Jej treść nieco zszokowała niektórych, wśród innych wzbudziła ogromne zainteresowanie. Chodzi o to, że firma McDonald’s odpowiedzialna za globalną sieć restauracji typu fastfood zorganizuje serię turniejów esportowych!

Informacja ta pojawiła się w mediach społecznościowych popularnej drużyny Gen.G. McDonald’s we współpracy ze wspomnianą organizacją podjął się zainicjowania dwóch turniejów esportowych.

Będą one skierowane dla pracowników restauracji w południowej Kalifornii. Pierwszy z nich będzie działał na zasadach ligi i obejmie takie tytuły jak NBA 2K21, FIFA, Smash Bros, Madden NFL 21. Drugi pod nazwą „SoCal All-Stars” obejmie jedynie NBA 2K21. Oba turnieje będą nadawane na żywo na platformie Twitch.tv, a dla zwycięzców przewidziane są różne nagrody.

Obie strony wypowiadają się na temat współpracy bardzo pozytywnie. Kooperacja ma na celu pokazać możliwość łączenia esportu z innymi dziedzinami życia codziennego na różne sposoby. Taki zabieg może poskutkować tym, że w przyszłości McDonald’s postanowi zorganizować coś na znacznie większą skalę. Bez wątpienia mają ku temu możliwości.

Warto też wspomnieć, że to nie pierwsza w historii sytuacja, w której amerykańska sieć restauracji decyduje się na esportową kolaborację. W przeszłości byli oni jednymi ze sponsorów mistrzostw świata w StarCraft 2.

Turnieje wystartują niedługo, ale my już nie możemy się doczekać kolejnych esportowych działań McDonald’s. Nie ma wątpliwości co do tego, że amerykańska sieć na tym nie poprzestanie.

Zobacz komentarze