Mapa GTA VI połączeniem najbardziej kultowych miast serii?

GTA
GTA Foto: Rockstar Games

GTA VI, choć nadal oficjalnie nie zostało zapowiedziane, wzbudza ogrom emocji. Fani w napięciu wyczekują na jakiekolwiek informacje ze strony Rockstar Games, ale jak do tej pory zdarza się jedynie, że do sieci trafiają niepotwierdzone przecieki, które mogą być zarówno pełną prawdą, jak i zupełnym kłamstwem. Niemniej jednak niektórym fanom cyklu Grand Theft Auto zdarzy się od czasu do czasu puścić dozę fantazji i stworzyć np. wymarzoną mapę GTA VI!

Rio de Janeiro, Londyn, Tokio?

Wszystkie te trzy miasta pojawiały się w dyskusjach o potencjalnej lokalizacji szóstej odsłony GTA. Oprócz nich mówiło się także o wielu innych lokacjach. Czy któreś z nich stanie się wzorem do miasta w GTA VI? Bardzo prawdopodobne. Jeden z fanów ma jednak nieco inny pomysł na mapę w grze Rockstara. Postanowił on połączyć w całość najpopularniejsze miasta ze wszystkich części Grand Theft Auto! Mapa składa się, więc z między innymi Liberty City, Los Santos, czy San Fierro. Brzmi szalenie i podobnie się prezentuje!

Mapa GTA VI Foto: Informacje ze świata

W praktyce…

Czy taka mapa jest możliwa? W teorii tak, w praktyce już niekoniecznie. Takie połączenie miast to zabieg niezwykle skomplikowany, a sama skala prac mogłaby przerosnąć deweloperów. Oczywiście, taka ogromna lokacja otworzyłaby wiele możliwości dla graczy, ale też dla twórców. Wielkość mapy mogłaby również wpłynąć na długość rozgrywki, wyobraźmy sobie po kilkanaście misji w każdym z miast! Patrząc na minusy takiej mapy, na pewno warto wspomnieć o podróżowaniu (szczególnie w początkowych etapach gry). Byłoby ono długie i niewykluczone, że niekiedy monotonne. Jedyną sensowną opcją byłoby dodanie do gry „szybkiej podróży”, ale czy wtedy taka ogromna mapa miałaby sens sam w sobie? Podsumowując, pomimo naprawdę dużego zainteresowania mapą na Redditcie, gracze nie powinni łudzić się, że ujrzą ją w GTA VI. To zabieg duży i kosztowny, a niewykluczone, że twórcy mapę już w pełni opracowali.

Zobacz komentarze