Tencent ujawnia ligę PUBG Mobile z bajońską pulą nagród

pubg mobile

Dyrektor esportu PUBG w firmie Tencent James Yang ujawnił, że w 2020 roku wystartuje sezon zero PUBG Mobile World League z niesamowitą pulą nagród!

Nowy system obejmie 40 drużyn z całego świata, które zostaną podzielone na dwa regiony (wschodzi i zachodni), po 20 ekip w każdej. Co najistotniejsze, pula nagród PMWL będzie absolutnie nieporównywalna z innymi turniejami w historii PUBG Mobile. Chodzi konkretnie o 850 tysięcy dolarów!

Podjęcie decyzji o utworzeniu nowego formatu dla mobilnego esportu i przystosowaniu go do graczy, na pewno zajęło sporo czasu. Według zagranicznych źródeł, jest bardzo prawdopodobne, że Tencent rozważał ten plan przez wiele miesięcy, ale zdecdydował przyśpieszyć jego realizację ze względu epidemii COVID-19. Oprócz wejścia PUBG Mobile World League, gra nadal będzie miała mistrzostwo świata. Jeśli plany będą kontynuowane płynnie, mistrzostwa świata PUBG Mobile odbędą się pod koniec 2020 roku z jeszcze większą pulą nagród niż sezon zero. W zeszłym tygodniu w Tencent ujawnił dane o oglądalności PUBG Mobile w 2019 r., cieszącym się milionami wyświetleń.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze