Legends of Runeterra, czyli co szykuje Riot dla fanów karcianek?

Legends of Runeterra Foto: Riot Games

Nie tak dawno pisaliśmy Wam o możliwości dołączenia do bety karcianki „Legends of Runeterra” przygotowywanej przez dobrze znane ze swoich gier Riot Games. Od pewnego czasu dostajemy coraz więcej informacji na temat samej produkcji.

Zacznijmy od minimalnych wymagań komputerowych do Legends of Runeterra:

  • Windows 7, 8.1 lub 10 (wersja 64-bitowa),
  • Procesor 3 GHz,
  • 4 GB pamięci RAM,
  • Karta graficzna z pamięcią minimum 512 MB VRAM.

Geneza

Twórcy zachęcają do produkcji słowami, że w ich grze o sukcesie decydują błyskotliwość i kreatywność, ale na czym właściwie polega Legends of Runeterra? Sama gra osadzona jest w uniwersum Legends of Legends oraz wymyślonym przez twórców świecie Runeterra. Pierwszym zadaniem każdego gracza będzie wybranie regionu (Demacia, Noxus, Freljord, Piltover & Zaun, Ionia, Shadow Isles), z którego chce uzyskać swoje karty, wybór ten do niczego nie zobowiązuje i może zostać swobodnie zmieniony. Utworzona talia może składać się z kart z różnych regionów.

Rozgrywka

Gra toczy turami. W każdej turze jeden z graczy atakuje, a drugi się broni. Karty kosztują odpowiednie ilości many. Każdy dostaje również drugą pulę many, którą można przeznaczać na zaklęcia (jej wartość zwiększa się w przypadku, gdy zawodnik na koniec tury nie wykorzysta w pełni swojej głównej many, wtedy pozostała ilość, maksymalnie 3, zostaje dodana do many na zaklęcia). Gracze mogą mieć tylko 40 kart w swojej talii, z czego 6 może być kartami bohaterów. Wszystkie karty mają maksymalny limit 3 kopii na talię. Maksymalna ilość kart w ręku to 10, na polu bitwy i ławce możemy zobaczyć najwyżej 6 kart, wygrywa ten, kto pierwszy zbije zdrowie wrogiego Nexusa do zera. Możemy również zremisować, ale tylko w momencie, gdy gra osiągnie 40 rund.

Karty

Karty wewnątrz gry możemy podzielić na dwie duże grupy: jednostki i zaklęcia. Jednostki należy rozróżniać ze względu na czempionów i obserwatorów. Każda kartka jednostki charakteryzuje się 2 standardowymi wartościami liczbowymi: oznaczona na pomarańczowo moc (oznaczająca ile punktów obrażeń może zadać dana karta w bitwie) oraz zdrowie zaznaczone kolorem czerwonym, które dostarcza graczowi informacji, ile jednostka może przyjąć obrażeń przed śmiercią. Wyróżniamy również 3 rodzaje zaklęć: powolne, szybkie oraz burst. Istnieje jeszcze jeden podział ze względu na rzadkość: powszechne, rzadkie, epickie i mistrzowskie.

Premiera

Beta Legends of Runeterra już wystartowała, o czym pisaliśmy wcześniej. Data premiery pełnej wersji gry na razie nie jest znana, wiadomo tylko, że ma być to koniec bieżącego roku. Niemniej, wydaje nam się, że warto czekać!

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze