Kolejny skandal U.S. Army na Twitchu. Tym razem chodzi o fałszywe reklamy

U.S. Army Esports
U.S. Army Esports Foto: U.S. Army Esports

Według Kotaku, Twitch zmusił amerykańską armię do usunięcia fałszywych promocji, które znajdowały się na kanale U.S. Army. To nie pierwszy skandal, związany z wojskiem Stanów Zjednoczonych.

Kanał U.S. Army prowadził fałszywe promocje. Widzowie klikali na ogłoszenie, będąc przekonanym, że będą mogli wygrać kontroler Xbox Elite Series 2. Zamiast tego trafiali na stronę z formularzami rekrutacyjnymi, nie mającymi nic wspólnego z wcześniej zapowiadanym losowaniem.

Wielu streamerów i widzów było oburzonych zachowaniem U.S. Army. Poza tym, że promocje były fałszywe to naruszały amerykańskie przepisy dotyczące loterii. Nie trudno sobie wyobrazić co by się działo, gdyby to inny streamer próbował w ten sposób pozyskać dane osobowe od swoich widzów.

- Zgodnie z naszymi warunkami świadczenia usług, promocje na Twitchu muszą być zgodne ze wszystkimi obowiązującymi przepisami. Ta była niezgodna z naszymi warunkami i zażądaliśmy jej usunięcia - możemy przeczytać w oświadczeniu Twitcha.

To nie jedyny wybryk amerykańskiej armii w ostatnim czasie. Wcześniej mogliśmy usłyszeć o żenującej rozmowie administratora profilu na Twitterze z Discordem czy cenzurowaniu pytań od widzów i masowym banowaniu fanów zadających niewygodne pytania.

Zobacz komentarze