Kolejny gwiazdorski turniej od xntentaciona. W obsadzie m.in. Kubon, Wujek Łuki czy Nemsko

Bartosz „xntentacion” Rudecki
Bartosz „xntentacion” Rudecki Foto: Facebook/KochamSzachy

Bartosz “xntentacion” Rudecki, który jest jedną z największych gwiazd platformy streamingowej Twitch w 2021 roku, zapowiedział kolejny turniej. Hyper Szach Run Tournament 2021, bo taką nazwę ma to wydarzenie, będzie połączeniem zmagań na szachownicy i gry Teamfight Tactics.

Został nową gwiazdą internetu, grając w szachy. Ogląda go więcej osób niż mecze Ekstraklasy

Podczas Birthday Hand&Brain, turnieju zorganizowanego przez Rudeckiego z okazji jego urodzin, mogliśmy oglądać m.in. jednego z najlepszych szachistów świata - Hikaru Nakamurę w parze z gwiazdą projektu Ekipa, popularnym Patecem. Zmagania oglądały na żywo dziesiątki tysięcy widzów, a łączną liczbę obserwatorów na wszystkich streamach trzeba byłoby liczyć już w setkach tysięcy.

Teraz radomski gwiazdor Twitcha poszedł o krok dalej i zamierza połączyć rywalizację na szachownicy z popularną grą Teamfight Tactics. W akcji znowu zobaczymy gwiazdy portalu streamingowego Twitch, a także postaci znane z kanałów Youtube. Do rywalizacji dołączą także esportowe gwiazdy TFT.

Podobnie jak w turnieju Birthday Hand&Brain, ponownie na linii startu zobaczymy osiem par. W każdej parze znajdzie się przedstawiciel świata szachów i reprezentant gry TFT. Najwięcej emocji, co zrozumiałe ze względu na ich popularność w sieci, wzbudza duet Jakub Patecki - Łukasz “Wujek Łuki” Wojtyca. Wszyscy pamiętamy. Pierwszy już udowodnił, że w szachach daje sobie radę, a "wujek EKIPY" to zapalony fan TFT.

Zobaczcie jak przedstawia się pełna lista uczestników:

Hyper Szach Run Tournament 2021 Foto: Twitter

Pierwotnie turniej miał się odbyć 8 maja, ale data wydarzenia została zmieniona na 12 dzień maja.

Zobacz komentarze