Jankos zbanowany na Twitchu! Kuriozalny powód kary?

Jankos
Jankos Foto: Colin Young-Wolff / Riot Games

Niezwykle ciekawa informacja obiegła dziś po południu media społecznościowe. Najbardziej rozpoznawalny polski zawodnik League of Legends reprezentujący barwy G2, wicemistrz świata Marcin „Jankos” Jankowski został zbanowany na platformie do streamowania, Twitch.tv!

Poinformował o tym na Twitterze profil StreamerBans. Wpis można zobaczyć poniżej:

Informacja ta szybko rozeszła się po społeczności League of Legends i na dodatek wzbudziła niemałe poruszenie i zaskoczenie. Do sprawy bana na transmisje na żywo odniósł się już nawet sam zainteresowany. Napisał, że został zbanowany na 24 godziny i powróci w czwartek.

Szybko zaczęły pojawiać się pytania, dlaczego platforma postanowiła ukarać polskiego zawodnika. Jeden z fanów wysunął na Twitterze ciekawą tezę, jakoby Jankos na jednym ze swoich streamów poszukiwał na YouTube jak narysować serce i na jednej z miniaturek pojawiło się ludzkie serce. Czy jest możliwe, aby to był powód nałożonej kary? Niewykluczone, jak wiadomo, serwis Twitch ma bardzo restrykcyjne zasady w związku z treściami, które pojawiają się na transmisjach na żywo i być może właśnie to było przyczyną bana dla polskiego leśnika.

Trzeba przyznać, że wiadomość o banie dla Jankosa zaskoczyła wielu fanów, a być może nawet jego samego. Niemniej jednak można cieszyć się, że blokada została nałożona jedynie na 24 godziny!

Zobacz komentarze