Historyczny moment dla fanów gier mobilnych w Polsce! Powstała Polska Liga Mobilna

Polska Liga Mobilna
Polska Liga Mobilna Foto: informacja prasowa

Rynek gier mobilnych na świecie, jak i w Polsce przeżywa ogromny rozkwit. Branża świetnie się rozwija, coraz więcej z nas decyduje się na wybór tej formy rywalizacji. Nic dziwnego, że trend spotkał się z odpowiedzią. Dwie duże marki, znane już wcześniej w esporcie - PLAY oraz FantasyExpo tworzą pierwszą w Polsce, Polską Ligę Mobilną.

Wartość segmentu gier mobilnych w Polsce szacuje się na 216 milionów dolarów, to prawie dwa razy więcej niż klasyczny rynek gier komputerowych(152 miliony dolarów) oraz gier na konsole(151 milionów dolarów). Mimo przewagi ze strony rozgrywki mobilnej, do tej pory nikt na poważnie nie traktował tej branży. Do czasu, teraz ma się zmienić za sprawą PLAYA oraz FantasyExpo.

Jakie gry?

Polska Liga Mobilna na razie ma obejmować trzy tytuły, chodzi o: Brawl Stars, Clash Royal oraz World of Tanks Blitz. O selekcji zdecydowała popularność gier, każda z nich została pobrana przez ponad 100 milionów użytkowników.

Jak wygląda rozgrywka?

Do rywalizacji w World of Tanks Blitz będziemy potrzebowali stworzyć skład złożony z 7 zawodników, w Brawl Stars wystarczy nam 3, a w Clash Royal możemy grać samodzielnie. Rozgrywki są podzielone na 8 turniejów kwalifikacyjnych plus wielki finał, do którego dostaną się najlepsi.

Rywalizacja w Brawl Stars odbędzie się w trybie Gem Grab. W każdym turnieju kwalifikacyjnym wziąć udział będą mogły 64 zespoły, 2 najlepsze z nich awansują do wielkiego finału. Rundy 1/32, 1/16, 1/8 odbywać się będą w systemie BO3, 1/4 oraz 1/2 w BO5, a finał zostanie rozegrany w trybie BO7. Wieki finał to starcie między 16 najlepszymi zespołami z kwalifikacji, a rywalizacja toczyć się będzie o najnowsze smartfony, peryferia, a także abonamenty.

– "Dla Play, jako największej sieci komórkowej w Polsce, wspierającej community graczy od ponad 3 lat, naturalnym krokiem, było rozszerzenie platformy #GamersGonnaPlay o ligę mobile. Mam nadzieję, że nasz wspólny projekt, pierwszy taki na polskim rynku, zostanie pozytywnie przyjęty przez fanów gier mobilnych". - Tak o projekcie wypowiada się Aleksandra Nitecka, Senior Digital Communications Manager w Play.

Wsparcie nad rozgrywkami ma również objąć sieć LifeTube zrzeszająca ponad 800 największych twórców i YouTuberów w Polsce.

"Posiadając grupę najbardziej popularnych twórców mobilnych, już od dłuższego czasu poszukiwaliśmy dalszej drogi rozwoju tego sektora. Z wykorzystaniem narzędzi, które oferuje Play Polska Liga Mobilna, stworzymy produkt, który zasięgowo konkurować będzie z największymi podmiotami esportowymi w kraju. Dla tysięcy graczy mobilnych, będzie to także szansa spróbowania swoich sił w bardziej wymagających rozgrywkach i wskoczenia na wyższy poziom rywalizacji". - mówi Radosław Kwiatkowski, Senior Account Manager & Esports Specialist w LifeTube.

Co więcej, widzowie będą mogli zobaczyć starcie showmatchowe, w którym wezmą udział ich ulubieni YouTuberzy oraz kibice, będzie to niesamowite widowisko. Wśród ambasadorów zobaczymy takie osoby jak: Sitr0x, Manoyek, Farell, Dzejżejka czy pOwp.

Graczem może zostać każdy, jeżeli popatrzymy na dane z Urzędu Komunikacji Elektronicznej, to już 93% Polaków posiada telefon komórkowy, a 57% z nich regularnie gra w gry mobilne. Polska Liga Mobilna to świetna okazja, aby sprawdzić swoje umiejętności.

Zobacz komentarze