Gwiazdy promują akcję #KiedyMyŻyjemy. Wśród nich Izak!

izakk Foto: fb.com/izaktv

Gwiazdy estrady i sportu łączą siły we wspólnej akcji #KiedyMyŻyjemy, w której uczą prawidłowego śpiewania hymnu i jego znaczenia dla narodu. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na błąd, który wielu Polaków popełnia przy śpiewaniu narodowego hymnu. Sportowcy i celebryci tłumaczą, jak poprawnie należy wymawiać słowa Mazurka Dąbrowskiego. W akcji wziął także udział przedstawiciel społeczności graczy, Piotr "izak" Skowyrski.

Co prawda akcja #KiedyMyŻyjemy wystartowała dopiero kilka dni temu, jednak zrobiło się o niej bardzo głośno. Nie ma co ukrywać, że duża w tym zasługa znanych osób, które wykorzystują swoje zasięgi i popularność, by promować słuszną sprawę. W całym przedsięwzięciu chodzi poprawne śpiewanie słów hymnu Rzeczpospolitej Polski. Chodzi dokładnie o fragment „Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy”. Wiele osób zamiast „kiedy” mówi „póki”, a to błąd.

W akcji udział wzięły takie osoby jak m.in. Joanna Jędrzejczyk, Antek Królikowski, Adam Kownacki, Bartosz Kapustka, Dominik Furman, Piotr Małachowski, Juras, Artur Boruc czy Kamil Stoch. Dziś do grona wspierających inicjatywę dołączył przedstawiciel społeczności graczy, izak. - Widzieliście akcję KiedyMyŻyjemy? Z dużą przyjemnością do niej dołączyłem. Ważne jest by Hymn Polski śpiewać prawidłowo - napisał streamer na swoim Facebooku.

Zobacz komentarze