Miało być GTA VI, a będzie GTA V na VR? Dużo na to wskazuje

GTA V
GTA V Foto: Rockstar Games

Nie ma wątpliwości, że Grand Theft Auto to seria kultowa i jakiekolwiek informacje, plotki na temat kolejnych części budzą ogromne emocje. Nie inaczej jest w przypadku nadchodzącej „szóstki”. Gracze czekają na nią już siedem lat. To długi czas w kontekście wydawania gier wideo. Wiadomo, w międzyczasie firma Rockstar wypuściła na rynek Red Dead Redeption 2, ale jednak fani GTA coraz bardziej się niecierpliwią, a deweloperzy nie dają żadnych powodów, aby to zniecierpliwienie się zmniejszyło. Nawet bardziej dolewają oliwy do ognia.

Plotki gonią plotki

Plotek na temat GTA VI jest mnóstwo, potwierdzonych informacji żadnych. Szczególnie jeśli chodzi o datę premiery. Mówiło się już o 2019, 2020, 2021, 2022, a nawet 2023! Czy któraś z tych dat jest prawdopodobna? W praktyce pierwsza z nich już odpadła, druga raczej też, kolejne są możliwe, gracze potrzebują jednak potwierdzenia. Zdradzenie przynajmniej daty premiery ostudziłoby rozgorączkowanych graczy. Zadajmy sobie ważne pytanie: jak tu nie być rozgorączkowanym, jeśli od anonimowych „potwierdzonych” źródeł raz słyszymy, że GTA VI jest już na wykończeniu, a raz, że gra jest dopiero we wczesnej fazie powstawania i musimy uzbroić się w cierpliwość?

PlayStation 5, VR

Przy ostatniej prezentacji konsoli nowej generacji — PlayStation 5, ogłoszono także listę gier, które jako pierwsze będą dostępne na PS5. Gracze liczyli, że być może wtedy dostaniemy pierwsze oficjalne informacje na temat GTA VI. Nic bardziej mylnego, okazało się, że na PS5 zagramy, ale ponownie w GTA V. W związku z tym możemy wywnioskować, że aktualnym celem deweloperów jest przeniesienie zawartości „piątki” na nową konsolę. W międzyczasie studio Video Games Deluxe, które od lat współpracuje z Rockstarem, całkiem niedawno ogłosiło nowy, nadchodzący projekt. Tym projektem jak sami to określili, jest gra AAA z otwartym światem w VR dla Rockstar Games.

GTA V na VR?

Na podstawie wymienionych wcześniej informacji można dojść do wniosków dość jednoznacznych — GTA V pojawi się na VR i na PS5. Na temat „szóstki” nadal cisza. Oczywiście, są to jedynie plotki i studio VGD być może pracuje nad czymś zupełnie innym (nadal jednak dla Rockstara). Fanom pozostaje jedynie czekać. W tej sytuacji nie ma innego wyjścia.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze