Logo i grafiki z GTA VI ujawnione? Okazuje się, że to żart

GTA Foto: Rockstar Games

Jeszcze nie tak dawno pisaliśmy o wszelakich przeciekach i możliwych scenariuszach w GTA VI, a w ostatnich dniach otrzymaliśmy bardzo wiarygodnie wyglądające grafiki oraz rzekomy trailer nowej produkcji Rockstar Games. Cała sprawa wywołała niemałe zamieszanie nawet wśród pracowników studia. Ale o co właściwie chodzi?

Krótki teaser na Twitchu i Twitterze?

Na samym początku całej akcji na Twitterze pojawił się krótki filmik z grafiką i logiem nawiązujących do GTA VI. Teaser szybko obiegł Internet i zdobył dużą popularność w krótkim czasie. Apetyty fanów szczególnie podsycił napis „Ogłoszenie za dwa dni”. Dodatkowo akcja przeniosła się na Twitcha, gdzie na kanale o nazwie GTA VI były transmitowane trailery gry. Zwiastuny były na tyle realne, że akcją zaczęli interesować się pracownicy Rockstar Games. W pewnym momencie całego tego zamieszania ludzie nabrali pewność, że nowa produkcja studia już niedługo zostanie oficjalnie ogłoszona i podane będą nowe szczegóły dotyczące premiery i nie tylko. Jednak, wbrew nadziejom fanów wszystko okazało się żartem…

Kto za tym stał?

Trzeba przyznać, że rzekome zwiastuny, filmiki z gry pojawiają się dość często. Tym razem jednak była to dobrze przemyślana akcja. Wszystko działo się na więcej niż jednym portalu, a przy okazji wyglądało bardzo realnie. Jak się okazało, przedsięwzięcie było zorganizowane przez niewielkiego YouTubera o pseudonimie „JoeDesigns”. Przyznał się on do tego w nagranym na swój kanał specjalnym filmie. Choć zapowiedzi wyglądały bardzo ciekawie i wiele osób (pomimo że był to 1 kwietnia) mogło uwierzyć wszystko okazało się żartem, bez wątpienia udanym.

O GTA VI oficjalnych informacji na razie próżno szukać. Z pewnością gra powstaje, niewykluczone, że jest już na wykończeniu. Nie pozostaje nic innego jak tylko czekać, a my tymczasem odsyłamy wszystkich zainteresowanych do przeczytania artykułu o przeciekach związanych z nadchodzącą grą Rockstar Games.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze