GTA 5 dostępne będzie za darmo w Epic Games Store

GTA 5 Foto: Rockstar Games

GTA 5 to prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalny tytuł, w który zagrać będzie można za darmo dzięki cotygodniowej promocji Epic Games Store. Hit Rocstar Games dostępny będzie od 14 do 21 maja.

Entuzjaści gier komputerowych na pewno już przyzwyczaili się do cotygodniowej promocji w Epic Store, dzięki której mogą zgarnąć jeden albo dwa darmowe tytuły. Darmowe gry zmieniają się co tydzień, ale raz dodane pozostają w naszej bibliotece. Zwykle promocja dotyczy gier z gatunku Indie, ale tym razem szykuje się prawdziwy hit.

Według anonimowego źródła 14 maja do Epic Store ma trafić za darmo hit Rockstara czyli GTA 5. Grand Theft Auto 5 ma oferować dostęp do trybu online oraz dodatkową zawartość w ramach wersji "Premium Edition".

Jest to dość zaskakująca informacja, biorąc pod uwagę, że gra dalej dość dobrze się sprzedaje mimo 7 lat na karku. Jednak wydawcy zarabiają teraz głównie dzięki mikropłatnościom w trybie wieloosobowym, który do gry potrzebuje podstawowej wersji gry.

Ta promocja na pewno zwiększy liczbę graczy GTA 5 i przyniesie twórcom większe dochody, ale istnieje też teoria, że jest to część akcji promocyjnej GTA 6, nad którym obecnie podobno pracuje Rockstar.

Zobacz komentarze