Jak zarabiać pieniądze w GTA V? Skuteczne sposoby na szybką kasę

GTA V Foto: Rockstar Games

GTA V od momentu, gdy Epic Games udostępniło je w pełni za darmo w swoim sklepie, przeżywa swoją drugą młodość. Wielu początkujących graczy, którzy wykorzystali promocję od Epic, zadaje sobie różne pytania w związku z rozgrywką. Jednym z nich na pewno jest jak zarabiać pieniądze w trybie fabularnym? W tym tekście przedstawiamy kilka sposobów.

Wątek fabularny

W pierwszej kolejności należy wspomnieć o zadaniach w wątku fabularnym. Przechodząc grę, napotykamy misje o charakterze rabunkowym, np. skok na jubilera czy napad na bank. To właśnie wykonywanie tych zadań gwarantuje największy przychód gotówki. Ostateczny łup z każdego napadu dzielony jest na wszystkich trzech bohaterów oraz członków ekipy w zależności od żądanej przez nich doli. Dzięki temu niezależnie, którą postać wybierzemy, zgarnie ona sporo gotówki.

Napady

Innym sposobem jest urządzanie napadów samemu. Nie gwarantuje to dużych przychodów i niesie za sobą pewne ryzyko, ale na początek gry jest to najbardziej opłacalny sposób. Na całej mapie GTA V rozmieszczone są przeróżne sklepy czy stacje benzynowe. Wchodząc do nich z bronią, możemy wymusić wydanie nam pieniędzy. Zazwyczaj jednak kończy się to później koniecznością zgubienia policyjnego pościgu.

Zdarzenia losowe

Podróżując po całym San Andreas, gracza czekają różne zdarzenia losowe, oznaczone niebieską kropką na radarze. Wykonując je, również można zarobić pieniądze. Przykładem na to są furgonetki przewożące gotówkę. Aby ją przejąć należy ostrzelać lub wysadzić tyle drzwi takiej furgonetki, należy jednak pamiętać, że każda próba takiej akcji wiąże się z rozpoczęciem policyjnego pościgu.

Innym typem losowych zdarzeń są przechodnie spotykani często np. przy bankomatach. Zdarza się, że zostaną oni okradzeni przez bandytów. Wtedy naszym zadaniem jest dogonić złodzieja, unieszkodliwić go i przejąć ukradzione pieniądze. Po podniesieniu zdobyczy mamy dwie możliwości: uciec z gotówką lub oddać poszkodowanemu i przy okazji dostać pewne znaleźne ze skradzionej wcześniej kwoty.

Inwestowanie na giełdzie

Z czasem trwania rozgrywki będziemy poznawać wiele nowych postaci, jedną z nich jest Lester, stary przyjaciel Michaela i Trevora. Dzięki jego wskazówkom będziemy mogli spróbować swoich sił w inwestowaniu na giełdzie. Ten sposób oczywiście niesie za sobą ryzyko strat, ale jednocześnie bardzo dużych zysków. To najbardziej niekonwencjonalny sposób.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze