Grzegorz Krychowiak ma radę dla młodych esportowców

Grzegorz Krychowiak
Grzegorz Krychowiak Foto: newspix

Bez wątpienia jednym z najlepszych polskich piłkarzy ostatnich lat jest Grzegorz Krychowiak. "Krycha" od wielu sezonów jest pewniakiem w kadrze każdego selekcjonera reprezentacji, a w Lokomotiwie Moskwa bije swoje rekordy strzeleckie. Dlatego gdy tak wybitny sportowiec udziela rady, to warto jej posłuchać.

Tym razem Grzegorz Krychowiak na swoim facebookowym profilu udzielił rady młodym fanom esportu, którym marzy się kariera w branży.

– Esport to potężny biznes, esportowcy są tak samo popularni, jak "zwykli" sportowcy i należy im się taki sam szacunek. Ale treningi przed komputerem nie mogą zastąpić "normalnego" sportu i aktywności fizycznej – napisał Krychowiak.

Komentarz Krychowiaka Foto: EpicPlayz.pl

Nie jest to nowy pogląd Grzegorza Krychowiaka. Polski piłkarz już w 2017 r. wypowiadał się w bardzo podobnym tonie w rozmowie z portalem gry.wp.pl.

– Można powiedzieć, że jest to forma sportu: e-gracze bardzo dużo trenują. Dla wielu osób jest to także praca - są przecież turnieje, w których można sprawdzić poziom swoich umiejętności w konfrontacji z innymi zawodnikami. Dla mnie bardzo ważne jest, aby zachować równowagę między rzeczywistością a sportem wirtualnym. Nie można traktować tego w kategoriach albo/albo. Nie zapominajmy o tym, jak ważna jest aktywność fizyczna, szczególnie w kontekście dzieci – mówił reprezentant Polski.

Miło jest widzieć, że 78-krotny reprezentant Polski nie dyskredytuje branży esportu, a wręcz przeciwnie - docenia ją. Dlatego na pewno warto jest posłuchać doświadczonego piłkarza i czasem zamiast kolejnego meczu przynajmniej pójść na spacer.

Zobacz komentarze