Gry, którym warto się przyglądać w 2020 roku

2020

Z grami w esporcie jest jak z dyscyplinami w sportach tradycyjnych, każdy ma swoje własne preferencje odnośnie do ulubionego, jednak nie można się zamykać i zawsze trzeba poszerzać horyzonty. Dlatego przygotowałem dla Was zestawienie 5 gier, którym warto się przyjrzeć w nadchodzącym roku, pod względem esportowym.

Call of Duty

call of duty

Call of Duty w świecie esportu egzystuje od bardzo dawna, to za sprawą tej gry poznaliśmy niektóre legendy naszej branży, np. Nadeshota - założyciela i obecnego CEO 100Thieves. Mimo wielu lat historii gra nigdy nie potrafiła szerzej przebić się do mainstreamu esportowego, zarzucano jej, że to przez brak stabilności, częste zmiany związane z wychodzeniem co chwilę nowej serii. Teraz ma być inaczej. W 2020 debiut zaliczy Call of Duty League, franczyzowa liga, w którą ładowane są ogromne pieniądze, pojawiają się duże marki, gracze oprócz pensji mają mieć zapewniony pakiet socjalny. Wszystko wydaje się mieć "ręce i nogi", dlatego Call of Duty to jedna z gier, na którą z pewnością warto zwrócić uwagę w nadchodzącym roku.

Teamfight Tactics

Teamfight Tactics Foto: Riot Games

Auto-battle od Riot Games zadebiutował w połowie tego roku, gra na początku cieszyła się ogromną popularnością, później z czasem liczba zainteresowanych spadała, aby w końcu utrzymać się na jednym poziomie, bardzo przyzwoitym poziomie wciąż z trendem wzrostowym. Rynek esportowy w grze dopiero kiełkuje, wydaje się jednak, że jeżeli nic nie będzie stało na przeszkodzie, już wkrótce pojawi się coraz więcej turniejów, a wraz z ilością pójdzie też zwiększanie nagród. Rok 2020 dla Teamfight Tactics może okazać się przełomowym.

Rainbow Six: Siege

Rainbow Six Siege Natus Vincere Foto: Twitter

Rainbow Six to tytuł, który od premiery rok rocznie zalicza stały wzrost popularności, gromadzi coraz więcej widzów, a rywalizacja wchodzi na wyższy poziom. Wydaje się jednak, że grze ze stajni Ubisoftu jednak wciąż "czegoś" brakuje, by przebić się do "pierwszej" ligi esportu. Jeżeli twórcy odkryją, o co chodzi, 2020 może być zdecydowanie rokiem Rainbow Six: Siege.

GRY MOBILNE

Popularność gier mobilnych rośnie w ogromnym tempie, na świecie powstaje coraz więcej inicjatyw esportowych związanych z tym rynkiem, w Polsce doczekaliśmy się nawet Polskiej Ligi Mobilnej, gdzie gracze rywalizują w swoich ulubionych tytułach. Wszystko to jest efektem faktu, że w dzisiejszych czasach dużo łatwiej znaleźć czas na rywalizacje przed ekranem telefonu niż komputera. Postarałem się wytypować dwie gry na tym rynku, którym szczególnie warto się przyjrzeć.

PUBG Mobile

pubg mobile

Według danych producenta tytuł został pobrany już ponad 400 milionów razy! A codziennie ma w niego grać około 50 milionów ludzi. Liczby te są ogromne i to właśnie one będą miały wpływ na zainteresowanie tytułem przez sponsorów. W 2019 roku doczekaliśmy się pierwszych turniejów, na których pule nagród potrafiły przekraczać ćwierć miliona dolarów, wydaje się, że jeżeli nie są to sztuczne liczby, to przed PUBG Mobile rysuje się świetlana przyszłość.

World of Tanks Blitz

WOT Blitz

Jest to jeden z tytułów, w który możemy rywalizować podczas Polskiej Ligi Mobilnej. Już w tym roku odbyły się oficjalne Mistrzostwa Świata, gdzie gracze rywalizowali o pulę nagród w wysokości 100 tysięcy dolarów. Ogromny potencjał gry związany jest z grupą odbiorców, jest ona bardzo szeroka od młodzieży aż po osoby w średnim wieku i starsze. Dodatkowo w grę inwestuje jedna z największych obecnie firm związanych z telefonami komórkowymi - Xiaomi. Może być ciekawie!

Zobacz komentarze